Proboszcz parafii w Latowicach zakażony SARS-CoV-2. Poszukiwani wierni

9
Fot. Google Street View
Gmina Sieroszewice stała się w ostatnim czasie ogniskiem zakażeń koronawirusem na terenie powiatu ostrowskiego. Patogen stwierdzono w Dziennym Domu Seniora w Latowicach, a zakażonych zostało tam 12 osób. Okazuje się, że chory jest także proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Latowicach - ks. Damian Hołoś. Parafia wydała oficjalny komunikat w tej sprawie.

W powiecie ostrzeszowskim, który od 8 sierpnia został zaznaczony na mapie kraju, jako strefa czerwona, liczba zakażeń gwałtownie spadła. W codziennych raport wydawanych przez resort można zauważyć kolejne zakażenia na terenie powiatu ostrowskiego. Większość z nich pochodzi z Gminy Sieroszewice. To tam stwierdzono obecność koronawirusa w Dziennym Domu Seniora w Latowicach. – Mamy potwierdzone 12 przypadków wśród pensjonariuszy oraz obsługi. Wymazy zostały pobrane do 40 osób, czyli od 35 pensjonariuszy oraz 5 pracowników. Dom Seniora został zamknięty – informuje Bartosz Kubica, zastępca wójta Gminy Sieroszewice.

CZYTAJ: Koronawirus w Domu Seniora w Latowicach

To nie koniec problemów. Koronawirusa stwierdzono także u proboszcza lokalnej Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Parafia wydała w tej sprawie oficjalny komunikat. „W związku z pozytywnym wynikiem badania na koronawirusa u ks. Damiana Hołosia każdy, kto miał w ostatnim czasie bezpośredni kontakt  z ks. proboszczem bez zabezpieczenia w maseczkę powinien zgłosić się telefonicznie do ostrowskiego Sanepidu w celu przeprowadzenia wywiadu. Kościół w Latowicach jest całkowicie wyozonowany a więc jest zupełnie bezpieczny do uczestnictwa w liturgii Mszy św.” – czytamy w komunikacie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Lecą moherowe berety do kościółka myśląc że w kościele są bezpieczni. A ksiądz nietykalny i niezniszczalny i ich wirus ominie. Bida tacy nie będzie.

    • Do kościoła nie chodzą tylko moherowe berety. Niedobrze się robi od tego waszego antykatolstwa. Jesteście podobno tolerancyjni więc zrozumcie ze jeden woli sie pomodlić a drugi umyć przyrodzenie ubrudzone kałem. Miłej nocy dla wszystkich

    • Szkoda, że nie robi ci się niedobrze widząc problemy seksualne panów w sukienkach. Kobieta na plebanii to norma (choć nie powinno tak być, na każdej wsi każdy gada, że klecha ma panienkę), często koledzy na plebanii to norma (choć tym bardziej nie powinno takie coś mieć miejsca), a o pedofilstwie (z którym co najgorsze nikt nic nie robi, co widać w lokalnej diecezji jak na dłoni) nawet nie wspominam. Może stąd się u myślących ludzi wzięło antykatolstwo – za tę obłudę?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick