Proboszcz parafii w Gołuchowie oskarżony o molestowanie? Trwa postępowanie kanoniczne

7
zdjęcie poglądowe
Proboszcz parafii w Gołuchowie miał zostać odsunięty od obowiązków i ma wobec niego trwać postępowanie kanoniczne. Kapłan miał też zostać oskarżony o molestowanie seksualne osoby nieletniej. O sprawie informują pleszewskie media. Redakcja portalu wlkp24.info oczekuje na oficjalne stanowisko Diecezji Kaliskiej w tej sprawie.

Jak informują pleszewskie media, nieobecność proboszcza została zauważona przez mieszkańców. Plotki o rzekomym molestowaniu seksualnym pojawiały się już wśród lokalnego społeczeństwa. Okazuje się, że Diecezja Kaliska ma już prowadzić postępowanie kanoniczne, a kapłan miał zostać już odsunięty od kierowania parafią i obowiązków duchownego. Sprawa trafiła także do prokuratury. Jak powiedział portalowi pleszew.naszemiasto.pl Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim – Do Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie wpłynęły materiały, które będą wymagały przeprowadzenia czynności przesłuchania przed sądem. To typowa procedura w przypadku, gdy zachodzi podejrzenie przestępstwa o charakterze seksualnym.

Administratorem parafii w Gołuchowie został mianowany ks. Piotr Przybył. Zwróciliśmy się do Diecezji Kaliskiej o oficjalne stanowisko w tej sprawie. Oczekujemy na odpowiedź. Do tematu będziemy wracać.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Uwaga podaję rozwiązanie sprawy – ksiądz molestujący zostanie przeniesiony na inną parafię. Dziękuję, proszę się rozejść.

    • Wszystko zależy od działań prokuratury i autentyczności oskarżeń a może ty sam kiedyś molestowales?
      Poczekaj za udowodnieniem winy.

  2. Ludzie bez zastanowienia wypowiadają słowa , często w złości i bez prawdy. Zapominają że słowo wypowiedziane nie
    można cofnąć. A SŁOWEM MOŻNA ZABIĆ ! Zastanów się człowieku co wypowiadasz !!!!!!!!!!

  3. Po co te głupie komentarze oskarżony to nie winny sąd nie dopatrzył sie czynów pedofilskich a chłopak tylko się ośmieszył bo to była nie prawda

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick