Proboszcz Konkatedry trafił do szpitala. Potwierdzono COVID-19. Parafia prosi o modlitwę

23
Ks. kan. Krzysztof Nojman, proboszcz ostrowskiej Konkatedry przebywa w szpitalu. Potwierdzono u niego chorobę COVID-19. Do placówki medycznej trafił w poniedziałek wielkanocny. Ostatni raz w uroczystościach mszalnych uczestniczył w Wielki Piątek.

Parafia św. Biskupa Męczennika wydała komunikat, w którym poinformowała, że kapłan ostatni raz w liturgii uczestniczył w Wielki Piątek z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Okazało się, że ks. Nojman jest zakażony koronawirusem. Jego stan zdrowia pogorszył się na tyle, że w drugi dzień świąt wielkanocnych został przewieziony do szpitala.

„Wszystkie osoby, które mogły mieć kontakt z Proboszczem prosimy o uważne obserwowanie swojego stanu zdrowia! Księża wikariusze w minionym czasie mieli bardzo ograniczony kontakt z Proboszczem, mieszkają w osobnych budynkach i nie wykazują żadnych objawów choroby” – informuje parafia.

W komunikacie wybrzmiewa także prośba o modlitwę za księdza proboszcza oraz wszystkich chorych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

23 KOMENTARZE

  • Zaraził się w sklepie gdy stał za tobą w kolejce. Bo ty zamiast siedzieć w domu poszedłeś po fajki.

  • Najwięcej do powiedzenia nt. Kościoła, Mszy Św., Eucharystii, mają wojujący ateusze, byłe komuchy i ich potomstwo i tzw. „głupie Julki” latające po ulicach z piorunami na gębach i propagowaniem mordów na nienarodzonych (same się już – niestety – urodziły). Hitler i Stalin siedząc w jednym kociołku u brata Lucyfera zacierają zapewne osmolone rączki: „wyszło na nasze” ,”udało nam się wychować pożytecznych idiotów”. Dla pełzających w błocie i własnych odchodach rzeczy wyższe nie istnieją…..pozostaje nam modlitwa za nas. A o Kościół Świety się nie „martwcie” – Bramy piekielne go nie przemogą(Chrystus do Św. Piotra)

 1. Tak z czystej ciekawości, bez hejtu, czy osoby, które chodzą na msze, mogłyby napisać jak wygląda „zachowanie wszelkich zasad reżimu sanitarnego” podczas przyjmowania komunii św? Jak kościoły podeszły do tego w czasach pandemii? Zakładam, że nawet posiadanie rękawiczek nie ogranicza ryzyka przenoszenia wirusa, w sytuacji, gdy komunia podawana jest do ust wiernego.

  • Wierny ma możliwość wyboru sposobu, w jaki przyjmie komunie: na rękę lub do ust (tak jest w mojej parafii). Poza tym księża przed podaniem Komunii SW. dezynfekują ręce.

  • @Przemo Dziękuję za odpowiedź. Mimo wszystko wydaje mi się, że nawet dezynfekcja rąk przestaje cokolwiek dawać przy 3 osobie, która otrzymała komunię do ust. Trzy chuchnięcia na rękę księdza i mamy ten sam efekt, jak przy braku dezynfekcji.

  • Tylko to ludzie podchodzą do księdza i to nie jedna osoba tylko więcej a ksiądz nie dyzenfykuje za każdym razem po podaniu opłatka i nie raczej nie ma też rękawiczek ktòre też po podaniu trzeba by zdezynfekować i za każdym razem odzywa się przy podaniu i wystarczy aby wiele osób zakazić .

  • Tak samo jak w Galeriach i prywatnych przychodniach.. jeżeli się boisz to zostań w domu ..
   nikt cię nie zmusza do wchodzenia do Kościoła

  • Oczywiście, że nikt mnie nie zmusza! Chodzi tylko i wyłącznie o równe traktowanie każdej branży i ludzi pracujących na swoje utrzymanie. Nikt w galeriach nie podaje mi zza lady szyneczki do spróbowania, ani nie serwuje degustacyjnych potraw i nie karmi mnie nimi. Dlaczego kosmetyczka, która ma wypracowany reżim sanitarny – sam na sam z Klientem w pomieszczeniu, w maseczce, często za plexi staje się nagle większym zagrożeniem dla społeczeństwa niż Kapłan serwujący kilkudziesięciu ludziom opłatek podczas mszy. I proszę o nie podnoszenie argumentu duchowego, ponieważ Bóg jest wszędzie i modlić można się także w domu, w lesie, na spacerze etc.

  • Jak nie chcesz nie musisz chodzić do kościoła. Więcej ludzi i w większym kontakcie jest w galeriach i sklepach. W kościołach wszyscy maja maski. Najwięcej o zamykaniu kościoła mówią ci , którzy do niego nie chodzą, pytanie tylko po co zabierają głos skoro ich to nie dotyczy. Mniej niekontrolowanych imprez domowych w większym gronie bo to tu jest najwięcej transmisji wirusa.

  • W kościele mało myślący siedzicie w maskach, ale batman bez maski, andruta do buzi i na rękę daje po kolei każdemu, nie dezynfekuje po każdej osobie w ogóle!!! Pokażesz mi tu jakie zasady bezpieczeństwa przestrzega wasz batman? Żadne, a wy siedzicie cicho i mlaskacie z rączki batmanowi i roznosicie świętego wirusa.

 2. No przecież oblężenie ktore bylo w marketach przed swietami nie jest nawet w minimalnym stopniu porównywalne do liczby osób w kościele . Świetujecie pełnym brzuchem i wódą . Świeta były po to aby sie obejść i nawalić ? Chyba większość ludzi zapomniała co tak naprawdę obchodziliśmy za święto ?! Msza święta jest najważniejsza a uczestnictwo we mszy przy reżimie sanitarnym maseczka _ dystans _ dezynfekcja i nie widzę zadnego problemu , u nas odbywa sie nabożeństwo pod kościołem na powietrzu , ludzie sami zachowuja dystans i rozprosza sie sami pod kościołem. Nagonkę na Kościół robicie a założę sie ze nie jeden ktory pisze glupoty lata po markecie jak ogłupiały bo co tam wirusa nie ma? Zal mi takich ludzi którzy myślą ze Kościół stwarza największe zagrożenie !

 3. Przecież kościół to nie sklep czy apteka że muszą być otwarte,powinny być pozamykane a msze być wyłącznie zdalnie ,przecież pogrzeb i tak załatwia się przez zakłady pogrzebowe ,no po świętach miał kontakt z wieloma ludźmi a i na codzień ma kontakt też a przecież nie poczuł się źle z chwili na chwile tylko ze względu na święta przeczekał bo musi odprawiać msze ,a to jest tego skutek ,niech ludzie ktòrzy byli w kościele pomyśla o kontakcie z lekarzem.także wikariusze i cała obsługa kościoła dla dobra swojego i innych .zdrowia.

 4. Proboszcza trzeba leczyć, a modlić się za tych którym udzielał komunii by ruszyli głowami i udali się na badania jak mieli z nim styczność. A najlepiej pozostać przy komunii duchowej bo z wirusem nie ma żartów. Miłego wieczoru życzę Państwu, a tych co piszą bezsensowne posty proszę dajcie sobie spokój jak nie macie nic mądrego do napisania.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick