DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Prezydent Kalisza będzie walczył w ringu z Przemysławem Saletą!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za dwa i pół miesiąca prezydent Kalisza Krystian Kinastowski skrzyżuje rękawice z legendą polskiego boksu – Przemysławem Saletą (m.in. byłym mistrzem świata, Europy i Polski w kick-boxingu). Walkę potwierdził włodarz największego miasta w naszym regionie.

Rywalizacja w ringu będzie oczywiście charytatywna. Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Wówczas na początku kwietnia Kinastowski zmierzył się z Albertem „Dragonem” Sosnowskim – byłym mistrzem świata organizacji WBF i byłym pretendentem do tytułu mistrza świata organizacji WBC. Starcie uznano za remisowe pod względem wyniku, ale nie on był najważniejszy.

Walka odbyła się także przy okazji 100-lecia Klubu Sportowego Prosna Kalisz, który ma wielkie bokserskie tradycje. Z tej okazji również zorganizowano charytatywną galę Biznes Boxing Polska, podczas której były zbierane pieniądze dla Fundacji „Klucz” zajmującej się pomocą dzieciom z trudnych środowisk.

W 2023 roku także ma się odbyć podobna gala, podczas której również będą zbierane pieniądze na działalność statutową Fundacji „Klucz”. Walkę Kinstowski vs. Saleta zaplanowano na sobotę, 1 kwietnia.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • O
  Ovia

  sobota, 14 stycznia, 2023

  Jak 1 kwietnia to bym raczej w to nie wierzył

  Odpowiedz
 • AK
  Anty Kalisz

  niedziela, 15 stycznia, 2023

  Widac brak zajecia?!

  Odpowiedz
 • A
  adam89

  poniedziałek, 16 stycznia, 2023

  taki powazny człowiek ..i ma czas na takie pomysły ..??! wiadomo że to sciema!!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz