Prezydent Kalisza będzie walczył w ringu z Przemysławem Saletą!

3
Fot. Pixabay, screen posta z fanpage'a Krystiana Kinastowskiego
Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski skrzyżuje rękawice bokserskie z Przemysławem Saletą. Walka została potwierdzona przez włodarza miasta. Odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia w ramach drugiej charytatywnej gali Biznes Boxing Polska, podczas której będą zbierane pieniądze na działalność Fundacji „Klucz” zajmującej się pomocą dzieciom z trudnych środowisk.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za dwa i pół miesiąca prezydent Kalisza Krystian Kinastowski skrzyżuje rękawice z legendą polskiego boksu – Przemysławem Saletą (m.in. byłym mistrzem świata, Europy i Polski w kick-boxingu). Walkę potwierdził włodarz największego miasta w naszym regionie.

Rywalizacja w ringu będzie oczywiście charytatywna. Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Wówczas na początku kwietnia Kinastowski zmierzył się z Albertem „Dragonem” Sosnowskim – byłym mistrzem świata organizacji WBF i byłym pretendentem do tytułu mistrza świata organizacji WBC. Starcie uznano za remisowe pod względem wyniku, ale nie on był najważniejszy.

Walka odbyła się także przy okazji 100-lecia Klubu Sportowego Prosna Kalisz, który ma wielkie bokserskie tradycje. Z tej okazji również zorganizowano charytatywną galę Biznes Boxing Polska, podczas której były zbierane pieniądze dla Fundacji „Klucz” zajmującej się pomocą dzieciom z trudnych środowisk.

W 2023 roku także ma się odbyć podobna gala, podczas której również będą zbierane pieniądze na działalność statutową Fundacji „Klucz”. Walkę Kinstowski vs. Saleta zaplanowano na sobotę, 1 kwietnia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick