Prezydent druga w kraju, miasto w „złotej dziesiątce”

22
Ostrów Wielkopolski jednym z dziesięciu najlepiej rozwijających się średnich miast w Polsce, a jego prezydent – Beata Klimek – drugim nagrodzonym włodarzem. Ranking „Perły Samorządu” organizowany przez „Dziennik Gazeta Prawna” docenił miasto za działania społeczne, inwestycyjne czy ekologiczne.

„Miano Pereł Samorządu należy się tym, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia” – czytamy w opisie rankingu „Perły Samorządu” DGP. Tegoroczna ósma edycja rankingu, w którym gminy i miasta oraz ich włodarzy oceniają eksperci ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki i biznesu spółki Deloitte Consulting S.A. przypadł w roku 30-lecia powstania samorządu i w niecodziennych warunkach wywołanych epidemią. Laureaci nie odebrali statuetek osobiście, ale i tak cieszą się z uzyskanych pozytywnych opinii niezależnych członków kapituły.

– Cieszę się, ze kapituła złożona z profesjonalnych ekspertów doceniła mnie jako prezydenta poprzez liczne działania podejmowane w mieście. Radość jest podwójna, bo także miasto Ostrów Wielkopolski znalazło się w tej „złotej dziesiątce” najwyżej ocenionych miast do 100 tysięcy mieszkańców – komentuje prezydent Beata Klimek, która zajęła drugie miejsce w rankingu najlepszych prezydentów miast do 100 tys. mieszkańców. Znalazła się tuż za prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem i przed Krzysztofem Kosińskim – prezydentem Ciechanowa. Jest jedną z czterech wyróżnionych kobiet w rankingu.

W pierwszej dziesiątce najlepiej ocenionych miast średniej wielkości znalazł się Ostrów Wielkopolski. Znalazł się tuż obok takich samorządów jak Sopot, Ełk, Kędzierzyń – Koźle, Krosno, Głogów, Siemianowice Śląskie, Legionowo, Suwałki i Starogard Gdański. – To pokazuje, że nasze odważne programy społeczne, inwestycyjne czy ekologiczne są zauważane i doceniane, że Ostrów Wielkopolski jest rozpoznawalny i jest miastem, na którym wzorują się inne polskie samorządy – dodaje prezydent Ostrowa.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

22 KOMENTARZE

 1. 21
  3

  Super miasto, zwłaszcza ,, przydomowe zakłady”, których pracownicy parkują pod domem sąsiada, hałasują, przeklinają, nie noszą maseczek! Jeżeli, ktoś nie wyraził zgody na takie sąsiedztwo, to powinno się dawno je zlikwidować! W mieście na terenach inwestycyjnych powinny powstawać zakłady, a nie koło domów. Takie to ekologiczne miasteczko!

 2. 24
  2

  Chyba byli ślepi w tej kapitule! Miasto bez żadnej wizji rozwoju, bez szkolnictwa wyższego, z największym smogiem w Wielkopolsce, ze smrodliwym wysypiskiem na Zębcowie, bez jakiegokolwiek planowania przestrzennego, zadłużone po korek! Miasto, które się zwija. No, ale cóż. Prezydent Ostrowa funkcjonuje w alternatywnej rzeczywistości… Ta kapituła jak widać też…

  • Wojtku, kapituła sprawdza napisaną przez prezydenta ankietę, czy ładna i mocno rozbudowana, niczego nie sprawdza bo i po co, sprawdza tylko czy miasto wykupiło 1-2 artykuły o tym jakie jest super i jego prezydent też i już.

  • Ale miasto juz mialo dlug. Blisko 100 mln, w 2019 wzieto 30 mln kredytu. A teraz didatjowe 100 plus odesetki do splaty. Na kk. 350 mln budzetu. To gwóźdź do trumny na lata. Nie kredycik.

 3. 20
  3

  Recepta na sukces… medialny. Siedzi sobie taka perełka za biurkiem i wypełnia ankietę, z której wynika jaka jest zaj…a. Nikt tej ankiety nie weryfikuje. Potem wykupuje w gazecie artykuł albo dwa o swoim mieście, jakie to piękne i świetnie zarządzane miasto. I już mamy perełkę.

 4. 22
  3

  Czy wiecie że ten tytuł dostaje ten, który najlepiej jak umie opiszę swoje osiągnięcia?. To że p. Klimek tak jak nikt inny potrafi opisywać swoje osiągnięcia wszyscy wiemy. Ale czy to są osiągnięcia?

 5. 28
  1

  Brawo dla Pani Prezydent…. ciekawe czy ktoś w przyznawaniu tego wyróznienia wziął pod uwagę,że Ostrów to wielkie śmieciowe smrodowisko, które nie jest przyjazne mieszkańcom…. smród, bród od wewnątrz…. to Ostrów.

 6. 10

  W czerwonym Ostrowie czerwona strefa covidowa a p. Klimek dalej w stanie perłowego samouwielbienia . Ta tytułomania będzie trwać jeszcze co najmniej 3 lata. Najgorzej jest jak nieuctwo kompensuje się tytułami .

 7. Od kilku lat można zauważyć, że w naszym mieście jest drugie miasto- miasto spółek, które czy na plusie czy na minusie trzyma się mocno, a jego tzw matka spółka holdikom zwana CRK, coraz to nowe pomysły oznajmia. Przykład? Coś ostatnio ucichło o pomyśle budowy spalarni śmieci. Czas na farmę wiatrową, albo elektrownię atomową? Jak to było w Alternatywach? „Nie bedzie kabaretu, bedzie chór.” A najbardziej na minusie będąca spółka dumnie buduje, buduje, buduje nowe bloki, oczywiście na kredyt.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick