DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Prezes OZC-u odwołany! Znamy jego następcę

Jan Grześkowiak, dotychczasowy prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego został odwołany ze stanowiska przez Radę Nadzorczą. Posiedzenie, na którym zapadła ta decyzja, odbyło się w piątek 8 maja. W tym samym czasie podjęto też decyzję o powołaniu jego następcy na tym stanowisku. Nowym szefem miejskiej spółki został dotychczasowy Członek Zarządu i Dyrektor Techniczny Mariusz Bolach.

W treści oświadczenia, które w całości publikujemy poniżej, czytamy, że decyzja, by zmienić szefa spółki, była podyktowana „przedłużającą się absencją w wykonywaniu zadań
i obowiązków”. „Funkcję drugiego Członka Zarządu OZC przejmie Pani Wioleta Swora, pracownik Spółki i dotychczasowy Dyrektor Finansowy” – czytamy w piśmie.

CZYTAJ: Brakuje krwi! RCKiK apeluje: „Zgłaszajcie się”

Pełna treść oświadczenia

Na posiedzeniu w dniu 8 maja 2020 r. Rada Nadzorcza Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego z powodu przedłużających się absencji w wykonywaniu zadań i obowiązków odwołała z funkcji Prezesa Zarządu Pana Jana Grześkowiaka.

Mając na względzie zapewnienie sprawnej realizacji codziennych, bieżących działań Spółki jak i skutecznego przeprowadzenia ważnych przedsięwzięć inwestycyjnych obowiązki prezesa powierzono dotychczasowemu Członkowi Zarządu i Dyrektorowi Technicznemu Panu Mariuszowi Bolachowi. Funkcję drugiego Członka Zarządu OZC przejmie Pani Wioleta Swora, pracownik Spółki i dotychczasowy Dyrektor Finansowy. Zarówno Pan Mariusz Bolach jak i Pani Wioleta Swora zachowują również dotychczasowe zadania Dyrektora Technicznego i Dyrektora Finansowego.

Taki model zarządzania Ostrowskim Zakładem Ciepłowniczym przez doświadczonych Członków Zarządu o branżowych technicznych oraz ekonomicznych kompetencjach, we współpracy z merytorycznymi i zaangażowanymi pracownikami OZC, zapewnia konsekwentny rozwój programu dekarbonizacji miasta i odejścia od węglowych źródeł zasilania na rzecz innych źródeł ciepła i energii, w tym przeprowadzenie procesu budowy systemu nowoczesnej kogeneracji gazowej, na co pozyskano ponad 7,5 mln złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ponadto finalizowane będą prace nad wdrożeniem nowego wieloletniego programu przyłączeniowego sieci cieplnej w ostrowskim Śródmieściu.

Pan Mariusz Bolach posiada niemal 20-letnie branżowe doświadczenie pracy w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym, od ponad 5 lat w roli Dyrektora Technicznego i Członka Zarządu.

Przejęcie przez niego obowiązków kierowania Ostrowskim Zakładem Ciepłowniczym wspólnie z doświadczonym pracownikiem Spółki ds. ekonomiczno-finansowych oraz współudziale i zaangażowaniu wielu merytorycznych pracowników to kolejny krok na drodze ewolucji ostrowskiego sektora komunalnego w zmieniającej się rzeczywistości w ważnym i perspektywicznym obszarze miejskiego ciepłownictwa.

CZYTAJ TEŻ: Ruszyła budowa ostrowskich tężni. Koszt? Ponad 700 tys. zł [ZDJĘCIA]

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • SH
  Swen H.

  piątek, 8 maja, 2020

  Ciekawe, gdzie teraz wyląduje. Stawiam, że będzie kolejnym wiceprezydentem. „Swoi” mu krzywdy nie zrobią. Chociaż…. kto wie. Może w końcu pójdzie na zasłużoną odstawkę? Tak jak niesławnej pamięci Kupijaj.

  Odpowiedz
 • K
  kuternoga

  piątek, 8 maja, 2020

  OZC bardzo tanie ogrzewanie

  Odpowiedz
 • SD
  Siora Dyrektora

  niedziela, 1 listopada, 2020

  No to po jednym!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz