Prezes jarocińskiego szpitala odwołany

1
Prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie Leszek Mazurek został odwołany. Taką decyzję podjęła rada nadzorcza jarocińskiej placówki medycznej. Na razie oficjalnie nie podano informacji, kto będzie jego następcą.

Leszek Mazurek został odwołany ze stanowiska prezesa Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Władze powiatowe wydały w tej sprawie oświadczenie: „Decyzją Rady Nadzorczej Szpitala Powiatowego w Jarocinie z dniem dzisiejszym 29 marca pan Leszek Mazurek został odwołany z funkcji prezesa jarocińskiego szpitala. Zarząd Powiatu dziękuje panu Leszkowi Mazurkowi za współpracę, a w szczególności za zakończenie drugiego etapu rozbudowy jarocińskiego szpitala”.

Odwołany właśnie prezes piastował to stanowisko od marca 2017 roku. Wówczas został mianowany na szefa jarocińskiej lecznicy zastępując na tym stanowisku Marcina Jantasa (zamienił fotel prezesa szpitala na stanowisko prezesa spółki gminnej Jarocin Sport). Leszek Mazurek jest związany z Platformą Obywatelską. Najwyższe stanowisko w szpitalu objął po tym, jak ówczesna opozycja przejęła władzę w powiecie jarocińskim. W związku z tym na stanowisku starosty Bartosza Walczaka (obecny wiceburmistrz Jarocina z ramienia Ziemi Jarocińskiej) zastąpił Teodor Grobelny (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Leszek Mazurek przejął władzę w szpitalu w momencie rozpoczęcia rozbudowy. W ostatnich tygodniach prace zostały zakończone, a budynek przeszedł kontrole poszczególnych instytucji, w tym nadzoru budowlanego oraz sanepidu. Wkrótce miało nastąpić oficjalne otwarcie nowego skrzydła szpitala. Już wiadomo, że w uroczystości oddania dobudowanej części lecznicy Mazurek – o ile w ogóle – nie wystąpi w roli prezesa.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym szefem Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Można przypuszczać, że będzie to ktoś ze środowiska Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ to właśnie ta partia ma obecnie większość w radzie powiatu.

Do tematu będziemy wracać w najbliższych dniach.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick