Prezenty dla mam z ostrowskiego schroniska. Dołącz do akcji MIKS

2
26 maja obchodzimy Dzień Matki. W tym szczególnym dniu członkowie stowarzyszenia Manufaktura Inicjatyw i Kreatywności Społecznej odwiedzą ostrowskie schronisko dla kobiet i kobiet z dziećmi, by z tej okazji wręczyć im zestawy kosmetyków. Do włączenia się w akcję namawiają mieszkańców naszego regionu.

Schronisko przy ulicy Ledóchowskiego wspiera kobiety i dzieci, również ofiary przemocy, w usamodzielnieniu się oraz uczy radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Zapewnia pomoc psychologa, terapeuty oraz prawnika. Podopieczne placówki mogą też liczyć na pomoc w poszukiwaniu pracy, mieszkania, szkolenia zawodowego i ubiegania się o przysługujące im zasiłki.

– Panie, które przebywają w schronisku, będące teraz w trudnej sytuacji, z pewnością nie zastanawiają się nad celebrowaniem Święta Matki. Chcemy im przypomnieć, że są odważnymi kobietami, mamami, które dbają o swoje pociechy i że to również jest ich dzień. Upominkami będą przeznaczone specjalnie dla nich zestawy kosmetyków. Liczymy, że dzięki temu ten dzień będzie dla nich trochę bardziej wyjątkowy – mówi Wiktoria Mikołajczyk ze stowarzyszenia Manufaktura Inicjatyw i Kreatywności Społecznej MIKS, pomysłodawczyni akcji.

Kilka dni temu stowarzyszenie ogłosiło zbiórkę na ten cel. – Koszt takiego przydatnego zestawu kosmetyków to około 30-40 złotych i o takie właśnie wpłaty prosimy mieszkańców Ostrowa i okolic. Nie chcemy, by ostrowianie sięgali głęboko do kieszeni. Sami mają własne potrzeby, a bywa przy naszych akcjach, że chcą dzielić się wszystkim, co mają. Serdecznie dziękuję za wpłaty już przesłane i jednocześnie namawiam naszych mieszkańców do włączenia się w akcję. Kwota nieduża, a radość obdarowanych ogromna – przekonuje Artur Kołaciński, prezes stowarzyszenia MIKS. To jednak nie wszystko, ponieważ członkowie stowarzyszenia szykują też słodką niespodziankę. – Dzięki wsparciu sprawdzonych przyjaciół naszego stowarzyszenia, czyli państwu Zbigniewowi i Anecie Szczeblewskim wraz upominkami pojawi się coś do kawy. Dodamy temu dniu jeszcze odrobinę słodkości – dodaje prezes MIKS.

Wszyscy, którzy chcą wywołać uśmiech u mam ze schroniska dla kobiet mogą włączyć się w akcję ostrowskiego stowarzyszenia dokonując wpłat na jego konto:

Manufaktura Inicjatyw i Kreatywności Społecznej MIKS

75 1600 1462 1801 5072 7000 0001 – Tytuł przelewu: Dzień Matki.

źródło: Artur Kołaciński MIKS
redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Na Dzień Mamy, często samotnej, władza dała prezent w postaci ograniczonej możliwości rozliczenia się z dzieckiem..to ma być bodziec do walki za wszelką cenę o „normalną rodzinę”. Sama wychowałam dziecko i zwrot z US to były nasze wakacje. Wstydźcie się rządzący, przy urnach będziemy pamiętać.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick