DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Premier w Raszkowie: "Bez rodzin Polska nie przetrwa" [ZDJĘCIA]

Teren przy szkole podstawowej w Raszkowie zamienił się w niedzielę w plac zabaw sygnowany m.in. logiem programu Rodzina 500+ oraz innych programów pomocowych zaproponowanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Po pandemicznej przerwie przedstawiciele koalicji rządzącej znowu rozjechali się po Polsce, aby promować swoją politykę wśród rodzin.

CZYTAJ TEŻ: Płać i płacz. Polacy w starciu z drastycznymi podwyżkami za gaz

Premier: „Bez silnej rodziny państwo nie przetrwa”

Piknik połączony z festynem był okazją dla premiera Mateusza Morawieckiego i minister Marleny Maląg do tego, by przekonywać, jak ważnym fundamentem polskiego państwa są rodziny. Szef rządu zapowiedział, że polityka PiS-u w tym zakresie się nie zmieni. – Dla nas, dla naszego rządu rodzina jest w sercu polityki. Wiemy doskonale, że bez silnej rodziny państwo nie przetrwa. Bez ogniska domowego, o które dba mama, tata, w którym są dzieci, Polska nie przetrwa. I ten trudny czas, w którym funkcjonujemy, uświadamia nam to z całą mocą – zakomunikował prezes Rady Ministrów.

Premier przypomniał też, że rząd nie zakazuje rodzicom podjęcia decyzji dotyczącej tego, w jakim wieku chcą puścić dzieci do szkoły: sześciu czy siedmiu lat. Proponuje natomiast urlopy macierzyńskie i emerytury dla mam, które urodzą więcej, niż czworo dzieci.

CZYTAJ TEŻ: Koniec węgla z Rosji? Poseł PiS-u: „To kwestia kilku miesięcy”

Czego premier nie powie, minister dopowie

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg rozpoczęła wystąpienie od zakomunikowania mieszkańcom gminy Raszków tego, co – jej zdaniem – jest najważniejsze dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego: – Dla polskiego rządu, dla rządu pana premiera Mateusza Morawieckiego rodzina jest najważniejsza. Mówiła też o „zdartym kolanku” w kontekście opieki rodziców nad swoimi pociechami od pierwszego dnia życia i kontynuowała: – Przychodzi taki moment, kiedy opuszczają nas. Idą w świat, a my pomagamy im realizować marzenia. Bo tak naprawdę rodzicielstwo to wielka przygoda życia.

Festyn został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin, który przypada 15 maja. Mimo luźnej atmosfery ukierunkowanej na zabawę najmłodszych korzystających z przygotowanych dla nich atrakcji, premier nie mógł powstrzymać się, by nie nawiązać do polityki poprzedników, kwitując: – Nie chcę za bardzo w takim pięknym dniu odnosić się do tego, jaka była polityka rodzinna wcześniej, przed 2015 rokiem, bo popsułbym pewnie humory wielu ludziom. Jego aluzję do stylu rządzenia oponentów politycznych szybko podchwyciła minister Maląg, która pochwaliła się wyliczeniami: – Wsparcie ze strony państwa w 2022 roku z tych wszystkich programów to jest 120 tys. zł dla każdego dziecka od urodzenia do ukończenia 18. roku życia. Pan premier nie chce powiedzieć, ile było przed 2015 rokiem, ale ja to powiem – było zero.

CZYTAJ TEŻ: 11,5 tys. zł za gaz? Sprawdź, która instytucja musiała tyle zapłacić

Zapowiedziała też wprowadzenie kolejnych rozwiązań mających poprawić sytuację polskich rodzin. Jak zaznaczyła, rząd robi to w czasie pandemii oraz trwającej wojny w Ukrainie. – To rozwiązania szyte na miarę potrzeb, aby można było łączyć pracę zawodową z życiem rodzinnym: Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, dofinansowanie do żłobków – dodała, wymieniając przy okazji nazwy wcześniej wprowadzonych przez rząd programów tego typu.

Wystąpienia premiera Morawieckiego i minister Maląg możesz zobaczyć na naszym fanpage’u pod tym linkiem.

Po drodze do szpitala

Premier Morawiecki wylądował w Michałkowie rządowym helikopterem. Znim dotarł do Raszkowa, zatrzymał się w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie spotkał się z personelem medycznym i pacjentami. Dopiero stamtąd udał się w asyście Służby Ochrony Państwa na festyn zorganizowany na terenie szkoły w Pogrzybowie.

Galeria zdjęć z festynu w Raszkowie

Napisz do autora

Komentarze (32)
 • 2
  22

  niedziela, 15 maja, 2022

  a koryto +

  Odpowiedz
 • B
  budyń

  niedziela, 15 maja, 2022

  polityka prorodzinna to fikcja

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowiak

  niedziela, 15 maja, 2022

  Zapomniała,że 1000 dla każdej matki to zasługa Kosiniaka?

  Odpowiedz
 • T
  telimena

  niedziela, 15 maja, 2022

  A stare panny i starzy kawalerowie mają zapierniczać za miskę ryżu i z głodu zdychać.

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowiak

  niedziela, 15 maja, 2022

  A program INFLACJA +.

  Odpowiedz
 • O
  On

  niedziela, 15 maja, 2022

  Z pisem też nie przetrwa

  Odpowiedz
 • Z
  Zbych

  niedziela, 15 maja, 2022

  Wspaniała impreza.

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowiak

  niedziela, 15 maja, 2022

  A pani Maląg zapomniała jak razem z Urbaniakiem z PO robili samorządową kampanie wyborczą. My to pamiętamy. To się nazywa hipokryzja.

  Odpowiedz
 • O
  Obywatel

  niedziela, 15 maja, 2022

  Zrobili jak za komuny bo pierwszy sekretarz lub towarzysz Gierek miał przyjechać. W takim zadupiu oni głosy na wybory zbierają. W Ostrowie Malagowa jest bez szans. Ta kobieta w szkole balaganu narobiła i ludzi na przepisach kodeksu pracy oszukiwała tak jakby ze swoich płaciła. Nigdy za to nie przeprosiła. Ludzie to pamiętają i ja w d…. mają!!!

  Odpowiedz
 • J
  Jan

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Przed 2015-tym maląg była dyrektorką upadłej źle tragicznie zarządzanej szkoły na Waryńskiego za co nie odpowiedziała, bo kaczka potrzebuje takich figurantów co ma na nich hak.Teraz wykończy polskie rodziny bo pieniądz drukowany pusty niema żadnej wartości.!!! A pinokio?szkoda klawiatury na kłamców

  Odpowiedz
 • .

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Pani Malag powiedziała że przed nimi to było zero dla rodziny. No to teraz prawda:platforma wprowadziła:
  roczny urlop rodzicielski – jeden z najdłuższych urlopów w Europie.Urlop macierzyński- płatny- dla rolniczej i studentek. Urlop macierzyński. Podwyższyla ulgi na dzieci, zwiększyla liczbę żłobków i przedszkoli.Przedszola płatne 1 zł od 6 godziny pobytu dziecka.Wprowadzila darmowe podręczniki, Kartę Dużej Rodziny. Od 2013 roku ruszył rządowy program in vitro.Przypomniec należy, że najlepsze rozdanie unijnych pieniędzy nastąpiło po rządach platformy.

  Odpowiedz
 • S
  Sam

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Oby wyborcy ich zabawę rozliczyli. Promowanie się dla zdjęć..

  Odpowiedz
 • O
  Oburzony

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Bez rodzin Polska nie przetrwa ale bez tych nieudaczników w rządzę tak. W dyskusjach wszyscy psioczą na rząd, na obecną sytuację ale jeszcze ich popierają, stają do zdjęcia itp.

  Odpowiedz
 • O
  Obserwator

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Dalej łykajmy kit wciskany przez Morawieckiego i spółkę. Myślę, a nawet jestem pewien, że stan naszego kraju jeśli chodzi o finanse jest dramatyczny. Może kiedyś się tego wiemy. Kto za to zapłaci, już wiem. My, zwłaszcza Ci, którzy oklaskują rządzących wspomnianego wcześniej. Spójrzcie jeszcze na swoje zarobki, czyż nie jest tak, że stać nas na niej niż wcześniej. Owocnych przemyśleń i przewidywalności życzę.

  Odpowiedz
 • M
  Marlena

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Przyjechali narzreć się za darmo a kimiociska im klaskali

  Odpowiedz
 • JK
  Jarosław K.

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  A te pieniądze to Rząd dał ze swoich ???? Dał to z naszych podatków które nam zabrał !

  Odpowiedz
 • O
  Oburzony

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  A naszym szpitalu który Pinokio odwiedził to tylko Ukraincy są leczeni? Wygląda że tylko do nich przyjechał.

  Odpowiedz
 • J
  JUR

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Większość wpisów to cały obraz totalnej opozycji ,nienawiść i tylko nienawiść .Wam władzy nikt już nie powierzy.

  Odpowiedz
 • R
  R...

  wtorek, 17 maja, 2022

  Obecna polityka gospodarcza w Polsce to złożenie trzech błędów jednocześnie: pod hasłem ochrony najsłabszych zwiększamy inflację, obniżamy inwestycje oraz pogłębiamy nierównowagę w gospodarce. A ten jeździ i wciska kit, jak jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. I 30% Polaków daje się na to nabrać.

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianin

  wtorek, 17 maja, 2022

  Inflacja + a Raszków bogaty bo każdy taki uśmiechnięty .Przejęli klamce dali mu jeść a za miesiąc 2lub pół roku na węgiel mieć nie będą mieli .Wstyd i hańba

  Odpowiedz
 • C
  Czytelnik

  wtorek, 17 maja, 2022

  Żałosne!!!!!!!!!
  Zadam tylko jedno pytanie:
  GDZIE JEST ZŁOTO ?

  Odpowiedz
 • Z
  Zbigniew

  środa, 18 maja, 2022

  Pamiętam jak pani Maląg wraz z prezesem MZGM panem Trybkiem (obecnie byłym prezesem MZGM) chodziła od bloku do bloku pukając do drzwi mieszkańców Ostrowa i prosiła żeby głosować na J.Urbaniaka. Pani Maląg powinna pani mieć na drugie imię hipokryzja!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz