Premier Morawiecki podjął decyzję. Zmiana na fotelu burmistrza Stawiszyna

0
Minął niespełna miesiąc od śmierci Justyny Urbaniak, burmistrz Stawiszyna. Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, Żaneta Lisiecka-Stodolna została wyznaczona do pełnienia funkcji burmistrza Stawiszyna. Obowiązki będzie pełnić do czasu wyboru nowego włodarza w demokratycznych wyborach. Zmarła burmistrz została pośmiertnie odznaczona medalem "Zasłużony dla powiatu kaliskiego".

Justyna Urbaniak zmarła 11 listopada 2019 roku. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, decyzją premiera Morawieckiego, osobą pełniącą funkcję burmistrza do czasu ogłoszenia wyborów, została Żaneta Lisiecka-Stodolna. – Moim głównym zadaniem jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania Urzędu Gminy i Miasta, w ten sposób, aby wszystkie sprawy będące w kompetencji Burmistrza załatwiane były na bieżąco. Mam nadzieję, że czas pełnienia przeze mnie zaszczytnej funkcji Burmistrza pozwoli na sprawne funkcjonowanie Urzędu dla dobra wszystkich Mieszkańców Gminy i Miasta – mówi.

Lisiecka-Stodolna będzie sprawować urząd do czasu demokratycznych wyborów na nowego burmistrza Stawiszyna. Data głosowania nie jest jeszcze znana.

Zmarłą burmistrz opłakuje cała gmina. Decyzją Rady Powiatu Kaliskiego została ona pośmiertnie odznaczona medalem „Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego”. Nagrodę przyznano w uznaniu za szczególne zasługi dla samorządu terytorialnego, działalność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności i promocję powiatu kaliskiego. Medal odebrał mąż zmarłej burmistrz.

Fot. Agnieszka Forster – Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Justyna Urbaniak była doceniana przez władze powiatu za wiele realizacji, które miały na celu poprawę życia mieszkańców oraz poprawę bezpieczeństwa na terenie gminy. Priorytetem zmarłej burmistrz była oświata, a dokładnie poprawa jakości edukacji dzieci i młodzieży. – W swojej pracy wykazywała niezwykłe zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności, cechowała ją wrażliwość na ludzkie problemy i ich potrzeby, aktywnie działała na rzecz rozwoju głównie Miasta i Gminy Stawiszyn, ale także powiatu kaliskiego i całej Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Dała się poznać jako aktywny i zaangażowany samorządowiec, cechowała ją pracowitość i niezwykły profesjonalizm – mówią włodarze powiatu.

Justyna Urbaniak zmarła 13 listopada 2019 roku po walce z chorobą. Miała 43 lata. Funkcję burmistrza Stawiszyna pełniła w latach 2014-2019.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick