„Prędkość – zero tolerancji” – kolejna akcja policji

0
"Prędkość - zero tolerancji" to kolejna akcja prewencyjna policji, która ma na celu wyeliminować niebezpieczeństwo na polskich drogach.

Cały czas na drogach naszego województwa odnotowujemy wiele wypadków drogowych, często śmiertelnych. Ogromna ilość osób zostaje rannych, a wiele osób siada za kierownicą pod wpływem alkoholu.

„Prędkość – zero tolerancji” ma na celu eliminowanie takich zachowań i zdarzeń. Kierowcy łamiący prawo, a także inni uczestnicy ruchu drogowego, nie mogą w tych dniach liczyć na policyjne pouczenia.

Przypominamy, prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Każde 10km/h więcej, to wydłużona droga hamowania i mniej czasu na podjęcie skutecznego manewru w sytuacji zagrożenia.

Nie tylko kierowcy samochodów są ofiarami, bądź sprawcami wypadków drogowych. Motocykliści, rowerzyści i piesi również są zobowiązani do przestrzegania powyższych zasad. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na uwadze przepisy ruchu drogowego. Znajomość przepisów, odpowiednie wyposażenie naszego środka transportu, używanie odblasków – te wszystkie elementy mają wpływ na nasze drogowego bezpieczeństwo.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick