Prędkość zabija! Europejska akcja policjantów

0
Fot. KPP Ostrów Wielkopolski
Nie od dziś wiadomo, że prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków drogowych. Niestety, wiele z nich kończy się tragicznie. Policjanci także ci z południowej Wielkopolski biorą udział w akcji Road Safety Days. Działania potrwają do 22 września, a ich celem jest dążenie do maksymalnego ograniczenia najtragiczniejszych wypadków na drogach, szczególnie tych w których giną ludzie. Kierowcy, noga z gazu!

Do 22 września we wszystkich krajach w Europie trwają działania policyjna ROAD SAFETY DAYS. Mundurowi mają na celu zminimalizowanie najtragiczniejszych wypadków na drogach, w myśl założeń „zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego m.in. ostrowskiej komendy będą prowadzili na drogach szereg akcji kontrolno – prewencyjnych ukierunkowanych zarówno na zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego , ale także na pieszych i rowerzystów.

CZYTAJ: Nie możesz oddać osobiście? Pozostaw we wrzutni [ZDJĘCIA]

Tylko w tym roku, policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali aż 198 kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 50 km/h więcej, niż obowiązujące w miejscu kontroli ograniczenia. O tym, że nadmierna prędkość jest dotkliwie karana przekonała się także 23-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego. Policjanci zatrzymali jej pojazd, gdy na pomiarze prędkości ukazało się aż 151 km/h w obszarze zabudowanym. – W związku z popełnionym wykroczeniem kobieta została ukarana mandatem, a na jej „konto” trafiło 10 punktów karnych. Dodatkowo, w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, kierująca straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dopiero po tym czasie, będzie mogła ponownie wsiąść za kierownicę – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Prawo jazdy stracili także mieszkańcy innych powiatów. Ostatnie działania jarocińskich policjantów skutkowały zatrzymaniem 37-letniego mężczyzny, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Od kierowania pojazdami odpocznie także 52-latek, który na liczniku miał 114 km/h.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick