DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Prawo Marcina Kruszewskiego

Nie ma głupich pytań – mówił dziś na spotkaniu z uczniami i nauczycielami Marcin Kuszewski, prawnik, autor największego w Polsce, bardzo popularnego wśród uczniów kanału Prawo Marcina. Youtuber pojawił się dziś w Ostrowie w ramach Klubu Praworządności i przez prawie dwie godziny odpowiadał na konkretne pytania dotyczące funkcjonowania współczesnej szkoły oraz praw ucznia i nauczyciela.

Marcin Kruszewski to prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, twórca największego profilu prawniczego w Polsce, na którym codziennie opowiadał o prawach ucznia. Kiedyś był tym uczniem, który wykłócał się z nauczycielem, czy można mu zabrać telefon; dziś wspiera młodzież w walce o ich prawa w domu i w szkole. Na spotkaniu ostrowskim n-Klubie przede wszystkim odpowiada na pytania uczniów dotyczące konkretnych sytuacji w szkole, spięć na linii nauczyciel-uczeń i nieporozumień wynikających z nieznajomości własnych praw.

Promował też swoja książkę pt. „Prawo Marcina”, która w przystępnej i zrozumiałej formie, dalekiej od podręcznikowego stylu, pokazuje jak nie dać zmanipulować się w szkole. I choć Marin Kruszewski bywa nielubiany przez nauczycieli, jego publikacje polecają znawcy tematu. – Ta książka ma szansę zakopać pokoleniową przepaść. Drodzy Dorośli – czytajcie, słuchajcie i oglądajcie Marcina Kruszewskiego! – napisał Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich i Minister Sprawiedliwości.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz