Prawo jazdy kupiła w internecie. Spowodowała kolizję

0
Nawet pięć lat więzienia może grozić 23-letniej kobiecie, mieszkance powiatu ostrowskiego. Okazało się, że prawo jazdy, które miała przy sobie w momencie stłuczki było fałszywe, zakupione przez internet.

Cała sytuacja miała miejsce podczas zdarzenia drogowego, do którego doszło w Kaliszu. Kierująca peugeotem 23-latka skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej mercedesem, która jechała z przeciwnego kierunku.

W trakcie kontroli 23-latka przekazała policjantom dokument prawa jazdy. Blankiet wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Po chwili okazało się, że jest on fałszywy. -Mieszkanka powiatu ostrowskiego nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznym. Dokument, którym się posłużyła był podrobiony. Okazało się, że kobieta kupiła go kilka lat temu w internecie, od przypadkowej osoby – poinformowała mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Kobieta usłyszał już zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem. Za to przestępstwo grozi kara pięciu lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick