DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Prawie 9 mln zł dla ostrowskiego SOR-u. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Prawie 30 mln zł trafi do lecznic w regionie na modernizację lub doposażenie w sprzęt Szpitalnych Oddziałow Ratunkowych. Pieniądze pochodzą z Funduszu Medycznego. 

O tym, że szpitale w Pleszewie, Kępnie, Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim otrzymają dofinansowanie na modernizację lub szpitalnych oddziałów ratunkowych informowaliśmy już na łamach naszego portalu. Do placówek w regionie trafi prawie 30 mln zł. Szczegóły dotyczące planowanych inwestycji przekazano w poniedziałek podczas konferencji prasowych.

Ostrowski szpital  otrzymał prawie 9 mln zł na doposażenie SOR-u i pracowni rentgenodiagnostyki. Czek na taką kwotę przekazała w poniedziałek na ręce pielęgniarki oddziałowej szpitalnego oddziału ratunkowego ostrowskiego szpitala minister zdrowia Katarzyna Sójka.

Pieniądze pochodzą z Funduszu Medycznego, w ramach którego dofinansowanie dostały 152 szpitale w całej Polsce. SOR w ostrowskiej lecznicy przyjmuje dziennie nawet do 150 pacjentów. Sprzęt medyczny jest używany non stop, dlatego szybko się zużywa. Dyrekcja placówki wie już na co konkretnie przeznaczy otrzymane w ramach Funduszu Medycznego dofinansowanie. – Będzie to m.in. nowoczesny tomograf komputerowy, stacjonarny aparat RTG, RTG mobilne, aparaty USG, EKG. Tego sprzętu naprawdę będzie dużo – mówi Dariusz Bierła.

Pieniądze ze wspomnianego programu można było przeznaczyć na: przebudowę SOR-ów, doposażenie tych oddziałów, a także pracowni diagnostycznych współpracujących z nimi. Inwestycje będzie trzeba przeprowadzić do końca 2025 roku. Oprócz szpitala w Ostrowie Wielkopolskim dofinansowanie otrzymały trzy inne w regionie. Pleszewskie Centrum Medyczne ponad 9 mln zł, lecznica w Krotoszynie prawie 4 mln zł, a szpital w Kępnie ponad 4 mln.

1 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • M
    myślący

    poniedziałek, 25 września, 2023

    Dobrze, że te wybory idą, tyle hajsu wpada.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz