DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Prawie 600 tys. zł na wymianę lamp. Gdzie powstało nowe oświetlenie?

W pierwszej połowie minionego roku nowe lampy zamontowano przy ulicach: Kaliskiej, Zborowieckiej, Poniatowskiego, Nadbarycznej, Dąbrowskiego, Traugutta, Sułkowskiego, Sowińskiego, Kilińskiego, Bema, Słonecznej  oraz Cofalskiego. Łącznie wymieniono tam 140 opraw oraz 23 słupów. Koszy inwestycji opiewał na kwotę prawie 300 tys. zł, a pieniądze na jej realizację pochodziły z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach programu priorytetowego „Sowa – oświetlenie zewnętrzne”.

Zaledwie kilka dni temu zakończyła się modernizacja oświetlenia ulicznego w miejscowościach Kuroch i Nabyszyce. Łącznie w ramach tej inwestycji wymieniono 81 opraw, za prawie 190 tys. zł. Wykonawcą tego zadania była spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu. Przy jej udziale wymieniono również przy wymianie lamp w miejscowości Grochowiska. Tam przy drodze powiatowej powstało 5 nowych słupów z oprawami LED za ponad 50 tys.zł.

Za niemal identyczną kwotę wymieniono lampy w Uciechowie. W tej miejscowości postawiono 5 nowych słupów oświetleniowych.

Gmina dzięki wymianie lamp na nowe oprawy LED z systemem zdalnego sterowania CityTouch ma możliwość zmniejszenia zużycia energii elektrycznej aż o 70%.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz