Prawie 3,5 mln zł z 1 procenta. Ostrowski urząd skarbowy podsumował miniony rok

0
Niemal 3,5 mln zł przekazali mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego na cele charytatywne w ramach tzw. 1 procenta podatku. To o ponad pół miliona więcej, niż w 2017 roku. Tendencja jest zwyżkowa, co cieszy organizacje korzystające z tej formy wsparcia. Zmienia się też podejście mieszkańców, którzy przekonują się do dzielenia się pieniędzmi przez internet.

Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim zakończył niedawno przekazywanie 1 procenta podatku dla organizacji pożytku publicznego. Liczby rosną z roku na rok. Za 2017 rok było to 2 925 669,74 zł, a za 2018 już 3 476 936,58 zł. Pieniądze zostały rozdzielone między 904 organizacje. To o 117 więcej niż w 2017 roku.

Pieniądze zebrane w ramach 1 procenta podatku są przeznaczane na realizowanie działalności poszczególnych organizacji pożytku publicznego. Jedną z nich jest ostrowskie koło im. św. Brata Alberta, które pomaga osobom bezdomnym. Pozyskane w ten sposób fundusze są wydawane na zakup jedzenia dla potrzebujących. Osób przebywających w schronisku nie brakuje. Latem zawsze przebywało ich tu mniej. W tym roku wszystkie 35 miejsc jest zajętych.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick