Prawie 300 mln zł na drogi czeka. Można składać wnioski

10
Rozpoczął się nabór wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W tym roku zostanie przeznaczonych na ten cel 272 mln zł. Kolejne 105 mln zł ma być zainwestowane w ten sam sposób z przeznaczeniem na drogi wpisane na listę z 2018 roku. Łącznie dane to 377 mln zł.

272 mln zł trafi do gmin i powiatów z Wielkopolski w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Nabór wniosków ruszył 13 marca i potrwa do 12 kwietnia. 20 marca natomiast zostanie zorganizowane spotkanie konsultacyjne dla samorządów. Wysokość dotacji ma opiewać na kwotę od 50 do 80 proc. całkowitej kwoty inwestycji i będzie uwarunkowana poziomem zamożności samorządów. „50 proc. dofinansowania może otrzymać gmina, w której dochód na mieszkańca wynosi powyżej 1960 zł, z kolei na 80 proc. może liczyć samorząd o dochodzie per capita poniżej 1710 zł. Analogicznie w kontekście powiatu będą to kwoty 435 zł i poniżej 370 zł na osobę” – czytamy na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Jakie są główne cele Fundusz Dróg Samorządowych? Według wojewody można wyróżnić kilka aspektów. „Przede wszystkim poprawimy w ten sposób standard dróg, a co za tym idzie, także bezpieczeństwo. Program wpłynie na zwiększenie spójności terytorialnej oraz wyrównanie potencjału społeczno-gospodarczego Wielkopolski. W związku z tym kieruję apel do wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów, aby licznie brali udział w programie”– mówi Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, cytowany przez oficjalną stronę Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Które drogi powinny zostać zgłoszone przez władze Twojej gminy? NAPISZ W KOMENTARZU!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. Droga łącząca ulicę Graniczną w Topoli Osiedle na wysokości przejazdu kolejowego z ulicą Tylną w Ostrowie Wielkopolskim.Jest to w tej chwili droga gruntowa łącząca gminę Ostrów z gminą Przygodzice .Droga ta jest naturalnym skrótem dla pojazdów jadących z kierunku Odolanowa do strefy przemysłowej przy ul. Staroprzygodzkiej .Przejeżdżają nią śmieciarki MZO ,betoniarki z BETON-BUDU i wiele innych samochodów ciężarowych z firm w tym rejonie oraz mieszkańcy Topoli Osiedle jadący do centrum.

  • I za chwilę GDDKiA rozbierze ją pod DK25 w pobliżu dyskoteki. Gratuluje odwagi osobie, która odważy się wyłożyć na to publiczne pieniądze.

 2. W pierwszej kolejności droga powiatowa Daniszyn – Cegły katastrofa dziura na dziurze,łata na łacie. Masakra!!!

 3. Droga Cegły-Janków Zaleśny ,niech ktoś z gminy chociaż raz przejedzie się tą drogą [chociaż tego nie idzie drogą nazwać].
  Przecież można się dogadać ,ale potrzebne są chęci.

 4. Ul. Kopernika na całym odcinku drogi aż do mostu Odolanowskiego. Cała ulica woła o pomstę do nieba. Dziura na dziurze, dziura przykryta. I zwłaszcza przebudowa od ul. piastowskiej w górę mostu bądź ustawienie zakazu parkowania po obu stronach.

 5. Ale niech robią porządnie, bo zatykanie dziur łatami niewiele daje!
  Dziura dziurą pogania, a po zimie widać wszędzie takie dziadowskie działanie, bardziej nawet czuć jadąc autem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick