Pracownik wpadł do trzymetrowego wykopu

1
Fot. Marta Popławska / krotoszynska.pl
Mężczyzna spadł z rusztowania i wpadł do głębokiego wykopu na terenie budowanej hali produkcyjnej w Wałkowie (gmina Koźmin Wielkopolski, powiat krotoszyński).

– Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w Wałkowie na terenie jednej z hal produkcyjnych w budowie do wykopu, kanału, o głębokości około 3 metrów wpadł mężczyzna. Na miejsce zadysponowano jednostki JRG z Krotoszyna oraz Jarocina, a także OSP z Koźmina Wlkp., Wałkowa i Goliny oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Koźmina Wlkp. – relacjonuje kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Na miejsce pierwsi dotarli ratownicy medyczni. – Przy pomocy drabin znajdujących się na terenie budowy członkowie ZRM dostali się do wykopu, gdzie leżał poszkodowany i tam po badaniu, udzieleniu pierwszej pomocy ułożyli go na noszach, typu deska – dodaje rzecznik krotoszyńskiej straży pożarnej. Po chwili na miejsce dotarli pożarnicy, którzy pomogli wydobyć nosze z mężczyzną. Poszkodowany został przetransportowany karetką pogotowia do jarocińskiego szpitala powiatowego.

CZYTAJ TEŻ: Pięć pożarów jednej doby. Policja na tropie podpalacza?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Gdzie sens i logika w koordynacji wysyłania jednostek straży pożarnej? 5 jednostek? Chyba że błąd popełnił dziennikarz piszący ten artykuł. Jeśli tak wygląda koordynacja to szkoda gadać.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick