Pracownik Mahle w Krotoszynie zakażony

6
Fot. pl.mahle.com
Jeden z pracowników krotoszyńskiego oddziału firmy Mahle otrzymał wynik pozytywny na obecność koronawirusa. Jak informują krotoszyńskie media, sytuacja jest opanowana choć pozostali pracownicy boją się o swoje zdrowie. Zakażona osoba przebywa już w izolacji domowej.

Pracownik krotoszyńskiego Mahle miał pracować na dziale prowadnic z dwójką innych pracowników. Wyniki jego badań na obecność SARS-CoV-2 dały wynik pozytywny. Chory przebywa w izolacji domowej.

Miejsce, gdzie pracował zakażony zostało zdezynfekowane zgodnie z wszelkimi normami. Firma zapewnia, że nie ma żadnego zagrożenia dla pozostałych pracowników.

Firma Mahle ma swoje oddziały w Krotoszynie oraz Ostrowie Wielkopolskim. Razem zatrudnia ponad 5 tysięcy osób.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  • wystarczy poszukać w sieci, poczytać, swoją wiedzę poszerzyć. Trochę info z sieci (nie moje):

   … Jak COVID-19 atakuje ludzkie ciało?
   COVID-19 to choroba wywoływana przez koronawirusa SARS-CoV-2. Według badań Chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, COVID-19 jest podobny do zespołu ostrej niewydolności oddechowej (SARS). Podobieństwa te umożliwiają naukowcom wykorzystanie wiedzy o SARS w pracach badawczych nad nowym koronawirusem.

   COVID-19, podobnie jak grypa, zaczyna się w płucach i rozprzestrzenia się za pośrednictwem kropelek wody, podczas kichania lub kaszlu. Inne drogi zakażenia są wciąż badane.

   Wczesne analizy sugerują, że wirus SARS-CoV-2 skutecznie replikuje w górnych drogach oddechowych. Nosiciele koronawirusa wytwarzają dużą ilość wirusów na początku infekcji. Okres inkubacji koronawirusa wynosi średnio pięć dni, przy czym osoby zarażone nie wykazują żadnych objawów, przez co przyczyniają się do rozprzestrzeniania się wirusa…

   Więcej na stronie:
   https://www.medonet.pl/koronawirus,jak-koronawirus-atakuje-organizm–naukowcy-odpowiadaja,artykul,98620926.html

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick