Pracownik Mahle poddany kwarantannie. Miał kontakt z zakażoną osobą

1
Fot. pl.mahle.com
Z informacji, jakie docierają do naszej redakcji wynika, że kwarantannie został poddany jeden z koordynatorów firmy Mahle z siedzibą w Krotoszynie. Mężczyzna leciał jednym samolotem z osobą, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wśród pracowników krotoszyńskiego oddziału firmy panuje niepokój.

Jeden z koordynatorów firmy Mahle z Krotoszyna został objęty 2-tygodniową kwarantanną. Mężczyzna miał wracać jednym samolotem z osobą, u której stwierdzono zakażenia koronawirusem. Zalecenia wprowadzone przez naszą firmę pozwoliły nam podjąć właściwe działania gdy u jednego z pracowników firmy zewnętrznej doszło do kontaktu z osobą zarażoną. Poinformowaliśmy o sytuacji stację sanitarno-epidemiologiczną w Krotoszynie i od tej chwili instytucja ta koordynuje wszelkie działania tzw. ustalenie 14-dniowej kwarantanny dla pracownika, poinformowanie policji o zdarzeniu, kontakt ze szpitalnym oddziałem zakaźnym. Sporządziliśmy listę naszych pracowników, którzy w ostatnim czasie mieli kontakt z osobą poddaną kwarantannie. Na dzień dzisiejszy ze względu na bardzo dobre samopoczucie wyżej wymienionej osoby sanepid nie zlecił przeprowadzenia badań na obecność wirusa jak również nie wprowadził kwarantanny dla osób, które miały z nią kontakt” czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy MAHLE.

Firma informuje także, że pracownicy zostali poinformowani o konieczności mierzenia temperatury dwa razy dziennie przez okres 14 dni jak również kontrolowania swojego stanu zdrowia w zakresie występowania objawów grypopodobnych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick