Pracownicy miejskiej spółki mogą zbadać twój budynek kamerą termowizyjną

0
Władze Jarocina proponują mieszkańcom przeprowadzenie badania budynków przy pomocy kamery termowizyjnej. Zainteresowani mogą umówić się z pracownikami spółki Energia Jarocin pod nr. tel. 786 151 151 lub w siedzibie spółki (ul. Kasztanowa 18 - budynek Hali Targowej).

“EKOlogiczny Jarocin” to nowe nieformalne hasło, którym władze miasta promują podejmowane inicjatywy związane z ochroną środowiska. Jedną z najnowszych jest usługa badania budynków przy pomocy kamery termowizyjnej. Wyniki mają pomóc we wskazaniu miejsc, którymi ucieka ciepło. W ten sposób można się dowiedzieć, czy i na ile okna i drzwi w budynku są szczelne oraz czy instalacja elektryczna się nie przegrzewa. Ostatnio sprawdzono pod tym kątem budynki dwóch szkół zlokalizowanych w Golinie i Jarocinie.

CZYTAJ TEŻ: Będzie więcej elektryków w Ostrowie? MZK szuka możliwości

Kolejną propozycją jest przeprowadzenie badania wilgotności powietrza i materiałów budowlanych. Jak informują przedstawiciele miasta, dzięki niemu można wykryć miejsca, w których mogą pojawiać się problemy z wykraplaniem się wody. “Klient zlecający takie badanie, otrzymuje zdjęcia z pomiarów wraz ze wskazaniem miejsc „wrażliwych”. Na tej podstawie może podjąć odpowiednie działania, np. uszczelnić okna, przez które ucieka ciepło” – wyjaśniają urzędnicy.

Osoby zainteresowane mogą umówić się z pracownikiem spółki mogą umówić się z pracownikami spółki Energia Jarocin pod nr. tel. 786 151 151 lub w jej siedzibie (ul. Kasztanowa 18 – budynek Hali Targowej).

Dwa lata temu z podobnej propozycji mogli skorzystać mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick