DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Prace trzech sióstr Dębickich na jednej wystawie [WIDEO]

Aniela Dębicka, to najstarsza z trójki sióstr na wystawie prezentuje prace, które tworzyła podczas zajęć plastycznych przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Młoda artystka ma dwie techniki plastyczne, w których najbardziej lubi tworzyć. Jest to malowanie akwarelą na płótnie i szkicowanie cienkopisami. – Są to rzeczy, które mogę zabrać ze sobą wszędzie. Lubię to, jakie kolory można uzyskać rozwadniając akwarele – tłumaczy Aniela.

Gabrysia, średnia z sióstr, zaczęła rysować w wieku dwóch lat, ale jak sama mówi na poważnie zajmuje się tworzeniem prac plastycznych od 9 roku życia. – Możesz stworzyć coś, co tobie się podoba. Nie musisz przeszukiwać różnych miejsc, żeby znaleźć coś, co chciałbyś zawiesić w pokoju, tylko sam to tworzysz – mówi Gabrysia.

Dziewczyny tworzą to, co im w duszy gra, a ich jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Najmłodsza z sióstr, Weronika na pytanie dlaczego tworzy prace plastyczne i co w tym najbardziej lubi odpowiada krótko: Nie myślałam nad tym, po prostu to robię. – W przyszłości chyba nie chciałabym być artystką. Chciałabym zostać chemiczką lub architektem wynalazcą – planuje Weronika Dębicka.

Prace Gabrysi, Weroniki i Anieli wypełniły niemalże całą przestrzeń pracowni plastycznej przy ulicy Śmigielskiego w Ostrowie. W tym miejscu można podziwiać dzieła zdolnych sióstr.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • A
  Anonim

  poniedziałek, 20 marca, 2023

  Pracownia ma swoją nazwę: Dzika Śliwka – pracownia otwarta i jest pracownią artystyczną, nie plastyczną. Odbywają się w niej również warsztaty muzyczne i teatralne.

  Odpowiedz
 • E
  Ewa

  poniedziałek, 20 marca, 2023

  Dlaczego nazwa pracowni została pominięta?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz