DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Prace na finiszu. Co zmieni się w Parku Kosynierów w Ostrzeszowie?

Nowe nasadzenia, ławki, pergole, czy odmieniona fontanna – to elementy modernizacji Parku Kosynierów w Ostrzeszowie, która chyli się ku końcowi. Wykonawcy zostały już ostatnie szlify, a mieszkańcy spacerujący obok, niecierpliwie wyglądają zakończenia inwestycji. 

Niespełna pół roku temu informowaliśmy o planach na rewitalizację Parku Kosynierów w Ostrzeszowie. Zielony teren przy Urzędzie Miejskim przechodzi absolutną przemianę. Już widać, co się zmienia. – Wszystkie nawierzchnie betonowe w parku zostały usunięte i zamienione na mineralno-żywiczne, które przepuszczają wodę więc system korzeniowy na terenie parku będzie nawodniony – mówi Michał Kula, naczelnik Wydziału Kształtowania Środowiska i Spraw Komunalnych w ostrzeszowskim urzędzie.

Wymieniono też elementy małej architektury, czyli ławki oraz kosze na śmieci. Pojawiły się też nowe nasadzenia. Są to krzewy wieloletnie, które będą kwitły na zmianę. Są także pergole. Usunięto roślinność, która obumarła lub zagrażała bezpieczeństwu mieszkańców. Głównym punktem modernizacji Parku Kosynierów w Ostrzeszowie jest fontanna. – Została ona przebudowana, ale zachowano jej średnicę. Nie jest ona płaska jak w wielu miastach. Tutaj zachowaliśmy aspekt starej fontanny i pozostawiliśmy nieckę. Zmieniono materiał, w której jest wykonana – to granit, który jest długotrwały i odporny – wymienia Patryk Jędrowiak, burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów.

Ważną informacją jest zlikwidowanie dotychczasowego placu zabaw, który znajdował się na terenie parku. – Został on przeniesiony na nowy obiekt przy ulicy Norweskiej. Będzie on ukończony jeszcze w tym roku. Będą tam duże elementy zabawowe oraz kilka dla tych najmłodszych dzieci. Jest to teren dość duży więc w przyszłości będzie można dostawić kolejne urządzenia – dodaje Michał Kula.

Prace w Parku Kosynierów powinny zakończyć się w ciągu niespełna dwóch tygodni. To element dużej inwestycji, który polega na rewitalizacji miejskiej przestrzeni. W jego skład wchodzi także budowa skate parku, pump trucku i miejsca do ćwiczeń. Całość inwestycji do kwota niespełna ośmiu milionów złotych. Miasto otrzymało dofinansowanie w kwocie 4,5 miliona złotych z Programu Inwestycji Strategicznych.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz