DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Praca na Placu Rowińskiego wre. Kiedy można spodziewać się ich końca?

Obecnie trwają prace z wymianą nawierzchni chodników. – Zerwane są płyty betonowe i układane nowe, kamienne. Rozpoczęto również układanie nawierzchni jezdni. Tu nastąpią zmiany, bo zniknie jedno z ramion trójkąta wyznaczającego ruch na Placu Rowińskiego i w jego miejsce pojawi się zielony plac. Pojawią się nowe nasadzenia, ławki oraz stojaki na rowery – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Zapominalscy muszą pamiętać o zmianach w ruchu drogowym, które obowiązują na czas prac rewitalizacyjnych. Możliwości są trzy: jadąc od ulicy Wiosny Ludów możemy skręcić jedynie w prawo w ulicę Gimnazjalną. Od ulicy Kościelnej musimy kierować się na wprost, w Ledóchowskiego. W tę samą ulicę musimy skręcić, gdy podróżujemy od ulicy Sądowej.

W tej chwili prace skupione są głównie w obrębie ulicy Gimnazjalnej. – Stara kostka została wyjęta, wyczyszczona i będzie układana ponownie – powiedział Piotr Klimek, kierownik budowy.

Urzędnicy informują, że kierunek ruchu na ulicy Wiosny Ludów wróci na dawne tory tuż po zakończeniu inwestycji. Teraz kierowcy muszą jednak wziąć pod uwagę utrudnienia, jakie pojawią się w obrębie ulicy Gimnazjalnej. – Będą pojawiały się pewne przekierowania co do toru, jakim będziemy mogli się poruszać. Raz będzie wymieniania jedna części jezdni, a raz druga. Kierowców prosimy o ostrożność – dodaje Wieruchowski. 

Koniec prac przewidziany jest na listopad tego roku. Przebudowa Placu Rowińskiego to ostatni element rewitalizacji ciągu komunikacyjnego od ostrowskiego deptaku przez ulicę Wiosny Ludów. Koszt prac na całej długości tej trasy to ponad 8 milionów złotych.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • H
  henryk

  wtorek, 8 września, 2020

  Niestety słabo to wygląda. miał być prawdziwy reprezentacyjny trakt, a będzie prawie jak po staremu, tyle , że z nowych chodnikiem… Latarnie niestety zamiast pięknych stylizowanych, które oddalyby urok okolic Fary to takie jak na deptaku..
  czyli jak na peronie na dworcu kolejowym.
  Pomijam stan kamieniczek na Wiosny Ludów, które są w opłakanym stanie….nie można było dofinansować chociaż w jakieś części ich renowację?

  Odpowiedz
 • O
  Obserwator

  wtorek, 8 września, 2020

  Te rewitalizacje to pieniądze i praca ludzka wyrzucone w błoto. Efekt jest bardzo słaby zwłaszcza w otoczeniu obskurnych z odpadającymi tynkami kamienic. Jaki „mądry” wpadł na pomysł wstawiania tam nowoczesnych latarni- rozumiem nowoczesne energooszczędne systemy oświetleniowe- ale te też są instalowane w pięknych stylizowanych latarniach – i takie tam powinny sie znaleść. Chodnik na Wiosny Ludów nie wygląda rewelacyjnie-dużawe płyty a chodniki ie są zbyt szerokie no i szarość dookoła-zreszta Ostrów nie wygląda najczyściej w różnych częściach miasta straszą zabytkowe kamienice swym wyglądem-to z zewnątrz -od podwórka-aż strach pisać smród i bród. Prawdziwe przyjazne miasto mieszkańcom .

  Odpowiedz
 • P
  Pos

  środa, 9 września, 2020

  Polecam panu z urzedu od rewitalizacji Ostrowa wyjazd nie daleko, bo do Krotoszyna , stylowe ławeczki, latarnie W starym stylu , kostka pięknie ułożona itd….

  Odpowiedz
 • M
  Marek

  piątek, 11 września, 2020

  Koszty ogromne Efekt bardzo mizerny , Kuriozum to położenie tych jasnych płyt (przypominających lastryko) obok przedwojennego pięknego starego granitowego bruku . Trzeba było położyć kostkę granitową bo pasuje stylem , jest z tej samej epoki i sie nie brudzi . Efekty chodnikowe widać na deptaku . Plus tylko za drzewa i zieleń – jednak ogromny minus za chodnik , bo przecież stare secesyjne kamienice , piękny budynek poczty a pod nogami coś strasznego – kompletnie z innej bajki, w dodatku strasznie sie brudzące. .Naprawdę mamy plastyka miejskiego i konserwatora zabytków ???

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz