Poziom zanieczyszczeń przekroczony nawet o 500%! Wydano ostrzeżenie

5
screen z mapy air.ly
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie dotyczące poziomu przekroczenia pyłów PM10 i PM2,5, co prowadzi do zanieczyszczenia powietrza związanego z występowaniem smogu. W środę przed 9.00 w naszym regionie normy były przekroczone nawet o 500%.

Rządowe Centrum Ostrzegania rozsyła komunikaty o smogu. Jak wynika z analiz, normy zostały wielokrotnie przekroczone dla wielu regionów kraju w tym dla południowej części Wielkopolski. W Kaliszu normy stężenia pyłów zostały przekroczone nawet o 547% (stan na 8.49). Regionalny System Ostrzegana wskazał, że największe ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu dotyczy m.in. właśnie tego miasta, ale także innych na terenie województwa, jak Konin, Mosina, Piła, Poznań i Szamotuły.

W pozostałych największych miastach regionu także sytuacja nie wygląda najlepiej. W Ostrowie Wielkopolskim (dane z czujników air.ly) wyniosły na 8.49 przekroczenie od 451% do 122% dla pyłów PM 10 i MP 2,5.

Podobna sytuacja jest w Krotoszynie, Jarocinie czy Pleszewie. W stosunku do ostatniego z tych miast oszacowano to ryzyko na poziomie 100 µg/m3, a więc o ok. 200%.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 8
  2

  Teraz to jest przysłowiowy pikuś, w przyszłym roku to będą przekroczenia. Globalne ekonomiczne działania pod przykrywką ekologii, wspierane przez lokalnych „ekologów” wywindowały nam ceny ogrzewania do absurdalnych poziomów. Wmówiono ludziom przejście na gaz więc gaz poszedł w górę, teraz nagle gaz jest bee a promuje się pompy ciepła. Ludzie nie dajmy się zwariować. Jak to się szybko nie zmieni to wrócimy do tego co było 20lat temu i w piece pójdzie wszystko co daje ciepło. Kogo stać niech się grzeje pod palmą (nawet własną), ci których nie stać na drogie ogrzewanie zimą będą kombinować, tego nie da się oszukać. Pozdrowienia dla ekonawiedzonych.

 2. Nie ma się co dziwić. Gaz w górę, prąd w górę, opał ekologiczny w górę to ludzie zaczęli palić czym popadnie. Niestety ale w tym przypadku ekonomia bierze górę nad ekologią. Za to to nikt ulgi nie daje.

 3. 1
  1

  O czym my tu gadamy. W Ostrowie przy ulicy Królowej Jadwigi 63 Rysiu truje, paląc wszystko, od lat i nikt mu nic nie zrobił. 🙁 7 rano i wieczorem leci ostro z komina. 🙂

 4. PRZESTAWIAĆ SIĘ NA GAZ- MIAŁO BYĆ EKOLOGICZNIE I TANIO- TERAZ LUDZI ZMUSICIE DO PALENIA BYLE CZYM. A NAWIASEM DRONY POWINNY LATAĆ NA WROCŁAWSKIEJ-OSIEDLE ZNTK, STARE KAMIENICE,NA WSIACH-TAM CI CO DO BIDEOTY NIE NALEŻĄ KOPCĄ CZYM POPADNIE A NA PODWÓRKACH PO 3 FURY/

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick