Pożary budynków, powalone drzewa – gwałtowne burze nad regionem [AKTUALIZACJE]

3
Sprawdzają się alerty synoptyków, którzy ostrzegali przed gwałtownymi burzami nad południową Wielkopolską. Wyładowania atmosferyczne zaczęły się o godzinie 19.00 i już odnotowano pierwsze zniszczenia: pożary budynków mieszkalnych i gospodarczych, powalone drzewa i zerwane dachy.

Strażacy z Ostrowa interweniowali na terenie gminy Sieroszewice. Tam doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego. Ogień pojawił się najprawdopodobniej od uderzenia pioruna. – Do pożaru doszło w miejscowości Strzyżew Kolonia. Na miejscu jest 9 zastępów straży pożarnej. Ogień został już zlokalizowany, sytuacja jest pod kontrolą. Nikt nie został poszkodowany – informuje dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TEŻ: Ekstremalne burze i trąby powietrzne będą codziennością? Synoptyk IMGW odpowiada

Mundurowi z Ostrowa interweniują też w Rososzycy oraz w Psarach. Tam silny wiatr powalił drzewa oraz pozrywał dachy.

Pełne ręce roboty mają także strażacy z powiatu kępińskiego. W miejscowości Słupia doszło do pożaru budynku gospodarczego. Ogień całkowicie strawił mienie. Strażacy walczą z żywiołem.

Materiał wideo: Radio SUD

Strażacy z powiatu ostrzeszowskiego odnotowali do tej pory 25 zgłoszeń. Dotyczą one powalonych drzew i uszkodzonych dachów. – Spodziewamy się, że w najbliższych godzinach sytuacja może się pogorszyć – powiedział portalowi wlkp24.info Radosław Gatkowski, rzecznik PSP w Ostrzeszowie.

Burza, która przechodzi przez Kalisz, nie wyrządziła do tej pory większych szkód. – W powiecie kaliskim do tej pory odnotowano pięć zgłoszeń związanych z sytuacją pogodową. Dotyczą one głównie połamanych drzew i uszkodzonych od uderzeń piorunów budynków. Najpoważniejsze interwencje dotyczyły Borku (gmina Godziesze Wielkie), gdzie piorun uderzył w komin domu oraz budynku gospodarczego przy ul. Łódzkiej w Kaliszu. Tam piorun również uderzył w komin. Jak informują strażacy, w tych zdarzeniach nikt nie odniósł obrażeń – informują strażacy z kaliskiej jednostki.

Ta informacja powstała dzięki naszemu Czytelnikowi. Jesteś świadkiem zdarzenia? Poinformuj nas o tym na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.

AKTUALIZACJA [21.41]

Strażacy walczą z pożarem w miejscowości Strzyżew Kolonia. To tam wysłano 9 zastępów do walki z żywiołem. Na miejsce zadysponowano pojazd z aparatami oddechowymi z Ostrowa Wielkopolskiego.

AKTUALIZACJA – 22.21

Wieczorna burza nad Odolanowem. Podobne warunki są obserwowane w całym regionie. Pada i grzmi. Pogoda ma się nie zmienić co najmniej przez najbliższe kilka godzin.

AKTUALIZACJA – 22.28

Strażacy zostali też wezwani, aby wypompować wodę z garaży pod Urzędem Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Kilka dni temu pracowali dokładnie w tym samym miejscu. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że teraz rozmiar strat będzie mniejszy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick