Pożar w fabryce. Ewakuowano 20 osób. „Zapalił się pył” [ZDJĘCIA]

0
Fot. st. ogn. Leszek Gonera, PSP Kalisz
Kaliscy strażacy zostali wezwani w środowy poranek do pożaru dachu i szybu wentylacyjnego na terenie hali produkcyjnej zakładu zajmującego się wytwarzaniem tkanin. Ewakuowano 20 osób, a w działaniach wzięło udział 16 strażaków.

Strażacy mieli w środę pełne ręce roboty. Po nocnym pożarze budynku sklepu w Żelazkowie zadysponowano ich do walki z ogniem na terenie fabryki tkanin zlokalizowanej w Kaliszu. Na miejsce wezwano cztery zastępy straży pożarnej. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że wewnątrz hali produkcyjnej wyrobów runowych zapalił się pył w szybie oddymiającym, wskutek czego doszło do zapalenia się dachu. Na hali produkcyjnej znajdowało się w tym czasie 20 osób – informuje kpt. Szymon Woźniak z PSP w Kaliszu.

Z hali ewakuowano 20 osób, a następnie przystąpiono do gaszenia połaci dachu i szybu wentylacyjnego. Po opanowaniu ognia strażacy rozpoczęli rozbiórkę ocieplenia i opierzenia dachu, a także elementów szybu oddymiającego. – W celu wykluczenia ewentualnych ukrytych zarzewi ognia, wykorzystano kamerę termowizyjną. Przystąpiono do przewietrzenia pomieszczeń w obiekcie. W działaniach udział brało 16 strażaków – dodaje.

Pożar fabryki w Kaliszu

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick