DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Pożar stolarni gasiło 12 zastępów [ZDJĘCIA]

12 zastępów straży pożarnej gasiło pożar stolarni, który wybuchł w środowy poranek w Krotoszynie. Obroniono budynek mieszkalny, który znajdował się obok. Nikt nie odniósł obrażeń.

Fot. PSP Krotoszyn

Do pożaru wiaty wypełnionej przetartym drewnem oraz trocinami doszło w środowy poranek w Krotoszynie. Na miejsce skierowano 12 zastępów straży pożarnej. – Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce, pożar był w pełni rozwinięty. Ogień rozprzestrzenił się na przyległy budynek, w którym na parterze był warsztat stolarski, a na piętrze lokal mieszkalny. Mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek i nie odnieśli żadnych obrażeń – informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Strażacy obronili strumieniami wody zamieszkały budynek jednocześnie gasząc płonącą wiatę. Ogień zdołano opanować i nie rozprzestrzeniał się dalej. – Na dalszym etapie działań strażacy usuwali materiał palny na zewnątrz i dogaszali go wodą. Ze względu na duże zadymienie strażacy pracowali w sprzęcie izolującym drogi oddechowe – dodaje.

Działaniom tym przewodził zastępca komendanta PSP w Krotoszynie. Z tej jednostki ratowniczo-gaśniczej zadysponowano na miejsce 7 zastępów. Kolejne skierowano z OSP Benice, OSP Kuklinów, OSP Zduny, OSP Kobierno i OSP Lutogniew. Zgłoszenie do straży wpłynęło o 4:47.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz