DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pożar pociągu w Sośniach pod Ostrowem. Co było przyczyną? [ZDJĘCIA]

Do pożaru jadącego pociągu doszło w Sośniach w powiecie ostrowskim. Zdarzenie miało miejsce około 22.00. Pociąg jechał na trasie Wrocław – Ostrów Wielkopolski.

Na stację kolejową wezwano straż pożarną i policję. Zajęto się także pasażerami, którzy podróżowali składem. O tej porze było ich raptem kilku i nikomu nic się nie stało.

Pociąg został mocno uszkodzony, a płomienie strawiły go zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Wstępnie prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Sprawa będzie dokładnie wyjaśniana.

Ta informacja powstała dzięki naszemu Czytelnikowi. Jesteś świadkiem zdarzenia? Poinformuj nas o tym na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.

Napisz do autora

Komentarze (8)
 • M
  Maszynista

  wtorek, 30 marca, 2021

  Nie wolno pić!

  Odpowiedz
 • C
  Ciekawy

  wtorek, 30 marca, 2021

  Ciekawi mnie jedno. Na jednym ze zdjęć widać otasmowanie miejsca zdarzenia. Jakim więc cudem znalazły się zdjęcia ze środka spalonego pociągu? Poza tym widać dokąd dzisiejsze media zmierzają. Czy aż taką rewelacja jest pokazywanie zgliszczy? Wystarczyłaby informacja o pożarze i zdjęcie poglądowe.

  Odpowiedz
 • K
  Kolejarz

  wtorek, 30 marca, 2021

  Ciekawy….nie bądź ciekawski bo kociej mordy dostaniesz

  Odpowiedz
 • Ż
  Żal

  wtorek, 30 marca, 2021

  Wielka szkoda tego 44 letniego klasyka, miło go było widywać na torach w okolicy Ostrowa. Zachwycamy się nowymi produktami z Nowego Sącza i Bydgoszczy, zapominając o klasycznej kolei, odchodzącej powoli w zapomnienie.

  Odpowiedz
 • CDK
  Ciekawy do Kolejarz

  wtorek, 30 marca, 2021

  Mordę to można zobaczyć w schronisku dla zwierząt. A „kolejarz” się nie przedstawiaj bo przynosisz wstyd tym normalnym z branży. Tylko ameby żyjące tabloidami podniecają się takimi fotami. Normalni ludzie przeczytają info o zdarzeniu i finito.

  Odpowiedz
 • DK
  Do Kolejarz

  wtorek, 30 marca, 2021

  Przepisy mówią wyraźnie że jeżeli miejsce wypadku jest zagrodzone dostęp do tego miejsca mają wyłącznie służby ratownicze. Media dopiero w 2 strefie.

  Odpowiedz
 • B
  Bohun

  wtorek, 30 marca, 2021

  Dobrze, że nikomu nic się nie stało, ale niedobrze, że ten kibel się sfajczył. Sporo spalonego plastiku, różnych tworzyw, a i spalonej paki nie przerobią już pewnie na zmodernizowaną jednostkę. Trasa Ostrów Wielkokopolski – Wrocław w ogóle nie jest szczęśliwa. Wystarczy, że rozkraczy się na niej jeden pociąg i cały ruch już wstrzymany, bo od Ostrowa do Grabowna biegnie tylko jeden tor, a mijanki możliwe są tylko na stacjach. Podobno na tym forum udzielają się kolejarze, więc może odpowie który, czy jest szansa, aby kiedykolwiek powstał drugi tor?

  Odpowiedz
 • DB
  Do Bohun

  wtorek, 30 marca, 2021

  Jeden tor jest już od 19 wieku jak budowano tą linię i tak raczej pozostanie. Główną przyczyną jest niekorzystna rzeźba terenu i przez to nasyp raczej nie będzie poszerzany.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz