Pożar na Spichrzowej

0
W sobotę wieczorem płonął pustostan przy ulicy Spichrzowej w Ostrowie Wielkopolskim. Pożar wybuchł około godziny 18, pomienie pojawiły się na dachu budynku. Akcja gaśnicza trwała ponad 2 godziny.

Pożar wybuchł w budynku na terenie opuszczonego młyna przy ulicy Spichrzowej w Ostrowie Wielkopolskim. W działaniach gaśniczych brało udział 5 jednostek straży pożarnej oraz jedna jednostka OSP w Ostrowie Wielkopolskim. Na miejscu pracowała też policja i pogotowie enegetyczne.

– Zgłoszenie dotyczące pożaru pustostanu wpłynęło do nas o 17.59. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar budynku murowanego z dachem drewnianym krytym papą termozgrzewalną. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono pożar pomieszczenia na piętrze wewnątrz obiektu oraz cześciowy pożar dachu. Nie było osób poszkodowanych. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palące sie pomieszczenie, a następnie na przeszukaniu całego budynku i na pracach rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji dachu. Po ugaszeniu pożaru cały budynek oddymiono – poinformował st. asp. Arkadiusz Dryka ze stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick