Pożar na ostrowskim wysypisku i zerwany dach

4
Fot. fanpage OSP KSRG Raszków
Dym wydobywający się z terenu składowania odpadów przy ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim zaalarmował pracowników, którzy powiadomili straż pożarną. Oprócz tego po południu byli wzywani też do zerwanego fragmentu elewacji z budynku bursy i dachu z budynku gospodarczego w Moszczance.

Strażacy z powiatu ostrowskiego mają pełne ręce roboty. Po wichurze, która przeszła nad południową częścią Wielkopolski w sobotę, niedziela też nie należy do spokojnych. Strażacy cały dzień interweniują. Wczesnym popołudniem czterema zastępami zostali wezwani do Moszczanki (gmina Raszków), gdzie wiatr poderwał część dachu z budynku gospodarczego i przerzucił go na dach pobliskiego domu. – Zabezpieczyliśmy dach budynku gospodarczego oraz teren działań. Na szczęście nikt nie ucierpiał – mówi dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdarzenie nr. 20/2019W dniu dzisiejszym(10.03.2019) o godzinie 12:17 nasza jednostka została zadysponowana zastepem…

Opublikowany przez JOT KSRG Raszków Niedziela, 10 marca 2019

Kolejne zgłoszenie dotyczyło oderwanego przez podmuch wiatru fragmentu elewacji z budynku bursy przy ul. Tomczeka w Ostrowie.

Groźnie wyglądające zdarzenie miało też miejsce na wysypisku miejskim przy ul. Staroprzygodzkiej. – Pracownicy zauważyli, że z jednego z miejsc, gdzie są składowane śmieci, wydobywa się dym. Po przyjeździe na miejsce zlaliśmy wodą ten obszar i sprawdziliśmy kamerą termowizyjną, czy nie ma innych ognisk pożaru – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Kolejny samozapłon na wysypisku. Czy to nie ten biogaz, który miał być wykorzystany? I nic z tym się nie robi? A opłaty coraz wyższe?

    • Ty się nie martw, bo prezes prezesów CRK niedługo będzie budował elektrownię na bazie tego biogazu. Tylko trzeba jeszcze poczekać, bo nie wiem czy już wrócił razem z Panią Prezydent z Chin.

    • Poczekać do końca kadencji? Wcześniej będą trwały prace koncepcyjne, napisze się strategię odzyskiwania biogazu, zapewni o korzyściach jakie wszyscy będziemy mieli, powoła spółki: CRK biogaz, CRK energia z biogazu itd Ale już po 2024 ruszymy z kopyta z tematem, oczywiście jeżeli Oberpraesident zostanie na stanowisku.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick