Pożar na fermie norek. Ucierpiały zwierzęta

0
Do pożaru w dwóch barakach na terenie fermy norek w Dębówcu I w gminie Koźmin Wielkopolski doszło we wtorek po godz. 15.00. Na miejsce wysłano kilka zastępów straży pożarnej. Ogień dość szybko udało się opanować, ale ucierpiały zwierzęta. Wewnątrz miało się znajdować ok. 3 tys. norek.

„Palą się dwa baraki na fermie norek” – informuje dyżurny stanowiska kierowania PSP w Krotoszynie. Ogień pojawił się w miejscowości Dębówiec I w gminie Koźmin Wielkopolski. Jak oszacował właściciel, wewnątrz znajdowało się ok. 3 tys. norek zamkniętych w klatkach. Wstępnie wiadomo, że część zwierząt ucierpiała. – Pożar jest opanowany. Trwa dogaszanie. Właściciel udostępnił pracowników i sprzęt. Zdejmowane są metalowe elementy i przewożone w inne miejsce – informuje kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

CZYTAJ: Ponad 230 mln zł na remonty dróg lokalnych [PEŁNA LISTA INWESTYCJI]

Jak udało nam się ustalić, budynek jest konstrukcji drewnianej, pokryty blachodachówką. W środku była wyściółka dla zwierząt. Niewykluczone, że właśnie ona spowodowała rozprzestrzenienie się ognia. Straż jednak nie podaje na razie dokładnej przyczyny pojawienia się pożaru.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick