Pożar kamienicy w Krotoszynie, lądowanie LPR-u w Wyręblinie

1
Strażacy zostali wezwani do pożaru mieszkania w kamienicy przy Alei Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie. Sytuacja jest już opanowana, trwa oddymianie budynku. Chwilę wcześniej w Wyręblinie lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ogień pojawił się w mieszkaniu na parterze kamienicy przy Alei Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie. Strażacy szybko ugasili ogień i przystąpili do akcji oddymiania pomieszczeń. – Jedna osoba została ewakuowana. Dym odciął drogę ewakuacji kobiecie. Dotarliśmy do niej. Pozostała w mieszkaniu razem ze strażakiem. Monitorujemy sytuację i nic nie zagraża temu mieszkaniu, dlatego może tam przebywać. Kiedy klatka schodowa zostanie oddymiona, kobieta opuści budynek – mówi kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

ZOBACZ TEŻ: Oblał się benzyną, odkręcił kurki od gazu i groził, że się podpali

To już trzeci pożar kamienicy, który wybuchł w ciągu ostatnich pięciu dni. W środę paliło się mieszkanie w kamienicy w Zdunach (powiat krotoszyński), a w niedzielny wieczór ogień pojawił się na poddaszu kamienicy przy ul. Wolności w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Z tego co kojarzę to nie było żadnego pożaru na Alejach tylko zasłabnięcie mężczyzny i to było w godzinach do południowych. Chyba, że później się jeszcze coś działo ale była cisza na Alejach.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick