Pożar kamienicy. Nie żyje jedna osoba

0
Fot. Google Maps | W tej kamienicy przy ul. Widok w Kaliszu wybuchł pożar
Jedna osoba zginęła, a około 20 zostało ewakuowanych w związku z pożarem kamienicy na jednym z kaliskich osiedli (ul. Widok). Do walki z ogniem zostało skierowanych 5 zastępów straży pożarnej. Na miejscu są też pogotowie ratunkowe oraz policja. Droga jest częściowo wyłączona z ruchu.

Spokojne sobotnie popołudnie przerodziło się w Kaliszu w walkę z ogniem. Do pożaru poddasza kamienicy przy ul. Widok (przy skrzyżowaniu z ul. Polną) zostało skierowanych 5 zastępów straży pożarnej. Na miejscu okazało się, że jedna osoba nie żyje. Jak udało nam się ustalić, to mężczyzna, najprawdopodobniej w wieku około 50 lat. Służby musiały ewakuować z budynku około 20 osób.

– Mogę potwierdzić, że w wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba. Na tą chwilę trwa dogaszanie ognia – mówi dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Na miejscu pracuje także policja, która ustala przebieg zdarzeń.

* * *

Pożar w Krotoszynie
To nie jedyny pożar, który wybuchł w Wielką Sobotę. W Krotoszynie doszło do zapalenia wiaty przylegającej do budynku mieszkalnego. Znajdował się w niej samochód osobowy i drewno na opał. Strażacy walczyli z ogniem niemal półtorej godziny. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick