Pożar domu w powiecie kępińskim. Ranny 17-latek

0
Fot. PSP Kępno
17-latek z poparzeniami pleców trafił do szpitala, reszta domowników nie odniosła żadnych obrażeń - to efekt pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło w miejscowości Domasłów Szczęście w powiecie kępińskim. Na miejscu z ogniem walczyło 5 zastępów straży pożarnej.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar poddasza użytkowego w budynku mieszkalnym. Wszyscy domownicy (4 osoby) opuścili budynek przed przybyciem służb. U jednego z domowników – 17-latka stwierdzono poparzenia pleców. – Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, odłączeniu budynku od zasilania w energię elektryczną. Następnie przystąpiono do natarcia na pożar poprzez podanie prądów gaśniczych od zewnątrz przez otwór okienny na poddaszu oraz wprowadzeniu roty z linią gaśniczą do środka budynku – informuje kpt. Paweł Michalski, oficer prasowy PSP w Kępnie.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy sprawdzili całe poddasze przy pomocy kamery termowizyjnej. Poparzony 17-latek został przekazany pod opiekę ratowników medycznych, a następnie przetransportowany do szpitala.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick