Pożar domu jednorodzinnego. Trwa rozbiórka dachu [ZDJĘCIA]

0
Fot. Adam Majewski
Osiem zastępów straży pożarnej z Jarocina i okolic zostało wezwanych do pożaru domu jednorodzinnego przy ul. Żerkowskiej w Jarocinie. Ogień pojawił się w budynku przed godz. 19.00, a po dotarciu na miejsce służb, dym wydobywał się z poddasza. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Trwa rozbiórka dachu oraz części poddasza użytkowego.

Jak informują służby, osoby znajdujące się wewnątrz budynku, zdążyły go opuścić przed dotarciem na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej i nikt nie odniósł obrażeń. – Trwają działania rozbiórkowe dachu oraz poddasza użytkowego, które zostały wykonane z elementów drewnianych i strażacy zajmują się ich częściowym demontażem. Działania ratowników koncentrują się na jak najszybszym zakończeniu tych prac – mówi dyżurny operacyjny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

CZYTAJ: Pożar domu. Strażacy walczą z ogniem. „Silne zadymienie” [ZDJĘCIA]

Na miejscu pracują także przedstawiciele Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz służby z terenu gminy Jarocin, które zabezpieczają budynek. Zapewniono też kontener potrzebny do składowania zdemontowanych i spalonych elementów więźby dachowej.

Ogień strawił około 80 metrów kwadratowych dachu. – Przypuszczalna przyczyna pojawienia się ognia na razie nie jest znana. Próbę wyjaśnienia wszystkich okoliczności zapewne podejmą odpowiednie służby – dodaje.

>> TRWA ZBIÓRKA PIENIĘDZY DLA RODZINY, KTÓRA STRACIŁA W POŻARZE DOM

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick