Pożar budynku jednorodzinnego

0
Około pięciu godzin krotoszyńscy strażacy walczyli z pożarem, który objął kilka pomieszczeń na poddaszu oraz dach budynku jednorodzinnego w Kobiernie (gmina Krotoszyn). Okoliczności, w jakich doszło do pojawienia się ognia, wyjaśnia policja.

Pięć zastępów straży pożarnej walczyło w czwartek z pożarem poddasza jednego z budynków jednorodzinnych w Kobiernie (gmina Krotoszyn). Jak ustalili na miejscu strażacy, ogień objął kilka pomieszczeń w najwyższej kondygnacji budynku, a ogień zaczął przepalać konstrukcję dachu. Dodatkowo na oddziaływanie pożaru była narażona instalacja fotowoltaiczna zainstalowana na jednej z połaci dachowych.

Po pewnym czasie ogień został opanowany. – Rozebrano częściowo poszycie dachu, aby dotrzeć do ukrytych zarzewi ognia. Następnie dogaszano je wodą. Strażacy na bieżąco monitorowali budynek urządzeniami pomiarowymi – informuje Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Pod koniec około pięciogodzinnej akcji zabezpieczono uszkodzony dach plandeką, a do działania przystąpiła policja. Pod nadzorem technika kryminalistyki przeprowadzono oględziny budynku, aby ustalić okoliczności, w jakich doszło do wybuchu pożaru.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick