Pożar autolawety i walka z chemikaliami

1
Grupa chemiczna z PSP w Ostrowie Wielkopolskim została wezwana do Krotoszyna, by pomóc w akcji na terenie jednego z największych zakładów przemysłowych w mieście, a następnie strażacy walczyli z pożarem autolawety na jednym z ostrowskich osiedli.

To była pracowita noc i nie mniej gorący wieczór dla strażaków z Ostrowa Wielkopolskiego i Krotoszyna. Najpierw grupa chemiczna z Ostrowa została wysłana do Krotoszyna, gdzie tamtejsi strażacy działali już na terenie jednego z większych zakładów przemysłowych. Jak się okazało, doszło tam do wycieku chromu, ale na szczęście nic nie stało się pracownikom przebywającym w hali produkcyjnej. Ci szybko opuścili budynek. Jak mówią przedstawiciele PSP w Krotoszynie, nie ma mowy o jakimkolwiek zagrożeniu dla mieszkańców.

W nocy z piątku na sobotę strażacy z PSP w Ostrowie zostali ponownie wezwani na pomoc. Tym razem na ul. Mahoniową, gdzie płonęła autolaweta. – Wysłaliśmy na miejsce dwa zastępy straży pożarnej. Po zabezpieczeniu terenu podaliśmy jeden strumień piany na palącą się kabinę auta. W środku nie było nikogo. Nikt też nie odniósł obrażeń – mówi dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Z informacji, które do nas napływają wynika, że mogło to być celowe podpalenie. Na miejsce została wezwana policja, która zabezpieczyła ślady. O wynikach śledztwa będziemy informować.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick