Powstanie plac zabaw dla psów!

5
Fot. pixabay.com
Krotoszyński samorząd, jako jeden z pierwszych w regionie ma w planach wybudować plac zabaw dla psów. Będzie on zlokalizowany między ulicą Robotniczą a Witosa. Na jego terenie znajdą się atrakcje dla czworonogów przy jednoczesnym zapewnieniu im bezpieczeństwa.

Mieszkańcy Krotoszyna, właściciele czworonogów, które potrzebują ruchu mają powody do zadowolenia. Między ulicami Robotniczą a Witosa powstanie plac zabaw dla psów. Teren o powierzchni 900 metrów kwadratowych będzie posiadał różne atrakcje. – Teren będzie dostępny ze ścieżki pieszej poprzez śluzy wejściowe tzw. podwójne furtki. Gdy na plac zabaw wchodzi nowy pies unika się ryzyka ucieczki psa bawiącego się na wybiegu. Dostępny będzie także wjazd dla służb technicznych i porządkowych. Teren placu zostanie ogrodzony (ogrodzenie panelowe, furtki, brama dwuskrzydłowa) i wyposażony w elementy zabawowe, ławki z koszami na śmieci i na psie odchody oraz toaletę dla psów. Wejścia i wjazd zostaną wykonane z kostki betonowej – informuje urząd.

Dokumentacja w sprawie budowy placu zabaw dla psów jest częścią planów przebudowy krotoszyńskiej promenady od ulicy Koźmińskiej do Wiśniowej. Konsultacje społeczne w tej sprawie odbyły się już w 2018 roku. Inwestycja przebudowy miała uwzględnić rozwiązania dla lokalnej społeczności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. 5
    2

    Już się ucieszyłam, że to w Ostrowie. Jestem rozczarowana, że w Ostrowie czegoś takiego nie ma. I nikt nie planuje, tego zrobić. A ja tak chciałabym by moja sunia miała się gdzie wybiegać.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick