Powstanie Ostrowska Rada Kobiet. Będą doradzać prezydent miasta

9
Fot. UMOstrów
15 pań stworzy Ostrowską Radę Kobiet, która będzie doradzać prezydent miasta w zakresie równouprawnienia płci oraz eliminowania wszelkich dyskryminacji związanych z płcią, wyznaniem, narodowością, orientacją seksualną czy niepełnosprawnością. Trwa nabór kandydatek i mija on 6 grudnia.

Zadaniem Ostrowskiej Rady Kobiet będzie diagnozowanie sytuacji kobiet w Ostrowie Wielkopolskim, analiza polityki w tym obszarze oraz działania na rzecz równouprawnienia w zakresie płci, wyznania, narodowości czy niepełnosprawności poprzez edukację, wspieranie akcji społecznych propagujących tematy kobiece oraz prowadzenie inicjatyw wspierających wejście lub powrót kobiet na rynek pracy. – Chcemy, aby Ostrowska Rada Kobiet opiniowała projekty uchwał dotyczące obszarów bezpośrednio dotykających tematów równouprawnienia i sytuacji kobiet, ale także służyła nam radą, wskazywała pola, na których powinniśmy podejmować inicjatywy oraz popularyzowała cenne inicjatywy, które pojawiają się na terenie naszego miasta – mówi Karolina Krawczyk, dyrektor Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego.

Kadencja rady będzie trwała pięć lat, a w jej skład będzie wchodzić 15 kobiet. Kandydatki muszą spełnić kilka warunków: powinny być mieszkankami Ostrowa Wielkopolskiego, są związane z miastem pracą zawodową lub działają na jego rzecz oraz muszą mieć ukończone min. 16 lat. Dziesięć pań pochodzić będzie ze zgłoszeń, których mogą dokonać osoby indywidualne lub organizacje pozarządowe. Każda z tych kandydatur musi być jednak poparta dwoma rekomendacjami. Spośród tych osób komisyjnie zostaną wybrane członkinie Rady Kobiet. W przypadku, gdy kandydatek będzie więcej, trafią one na listę rezerwową, która będzie służyć uzupełnianiu składu. Pozostałe pięć osób wskaże Prezydent Miasta. – Powołując tę Radę mam nadzieję, że nie tylko zwiększymy udział mieszkańców w życiu miasta, ale przede wszystkim zwiększymy udział kobiet w lokalnym życiu społecznym. To bardzo ważne, szczególnie teraz, gdy głos kobiet jest często przez ignorowany. Robię to z tym większą radością, że z inicjatywą powołania takiej Rady zwróciły się do mnie ostrowianki – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskim.

Termin zgłaszania kandydatur mija 6 grudnia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. To trzeba powoływać Radę aby panowała tolerancja w społeczeństwie? Wśród rządzących trzeba zrobić porządek bo od nich wylewa się cała żółc.

  • to nie jest tworzone po to, aby walczyć o tolerancję z rzekomą dyskryminacją, tylko żeby zwalczać mężczyzn i nadawać kobietą kolejne przywileje

 2. Pani Kupczyk, Pani Jaśkowiak, Pani Krawczyk, Pani Jakubek- Szczepaniak i koniecznie Pani Elżbieta Grochowska. Taka rada będzie w 100% wspierać panią Klimek.

 3. Garść moich propozycji tak na szybko:
  1. Ostrowska Rada ds. Transparentności Władzy
  2. Ostrowska Rada ds. Przeciwdziałania Samozachwytowi
  3. Ostrowska Rada ds. Zapobiegania Propagandzie
  4. Ostrowska Rada ds. Racjonalnego Wydatkowania Pieniędzy
  5. Ostrowska Rada ds. Wolności Mediów Lokalnych
  6. Ostrowska Rada ds. Zwalczania Kumoterstwa
  7. Ostrowska Rada ds. Samoograniczania Urzędu
  8. Ostrowska Rada ds. Przerostu Zatrudnienia
  9. Ostrowska Rada ds. Likwidacji Prywatnych Folwarków
  10. Ostrowska Rada ds. Poszanowania Wolności Słowa
  11. Ostrowska Rada ds. Obrony Tradycyjnych Wartości

 4. Jakiś żart ? Kolejna ściema za kasę i początek kampanii wyborczej ?? Miasto umiera, smog zabija, wysypisko śmierdzi, zero inwestycji, dziurawe drogi i chodniki w centrum, walające się śmieci i rada kobiet przy kawie o bzdurach – infantylne i głupie.

 5. Trochę te kryteria śmieszne. Minimum 16 lat i związana zawodowo z miastem? Przecież to jeszcze dziecko bez żadnego bagażu doświadczeń. Już jedna Greta ze Szwecji narobiła zamieszania i zamiast chodzić do szkoły robiła z siebie pośmiewisko…

  • Współczuję podejścia. Brnijmy w geriatrię, to za 50 lat to miasto wymrze, bo wszyscy stąd wyjadą. Czego taka 16-latka ma tu szukać, skoro czyta tak ograniczone komentarze? Zresztą krajem już i tak rządzi jeden starszy pan, z racji wieku doświadczenia mu nie brakuje. Nie wiem tylko czy nie wolałbym ambitnej ogarniającej rzeczywistość 16-latki zamiast niego.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick