Powstanie książka o Turnieju im. Jerzego Kryjoma? Takie są plany [WIDEO]

0
Czy o Turnieju im. Jerzego Kryjoma powstanie książka? Taki pomysł się pojawił, a duża część informacji, które miałyby się w niej znaleźć, została już zebrana. Kto ją napisze i jaki cel kieruje pomysłodawcami? Odpowiedź w magazynie Okolice Sportu w Telewizji Proart.

Opadł już kurz po zakończonym VI Turnieju im. Jerzego Kryjoma w Ostrowie Wielkopolskim, ale organizatorzy nie mogą powiedzieć, że wszystko zostało już podsumowane. Formalności jest jeszcze sporo, a to oznacza, że dla osób odpowiedzialnych za przygotowanie kolejnej edycji sportowej rywalizacji dla dzieci, turniej jeszcze się nie skończył. Mimo tego postanowiliśmy podsumować to wszystko, co miało miejsce w ostatni weekend na boiskach przy ul. Krotoszyńskiej. Gośćmi magazynu Okolice Sportu w Telewizji Proart byli Andrzej Kryjom, główny organizator oraz Jarosław Mikołajczyk, sekretarz zawodów.

ZOBACZ ZAPIS TRANSMISJI Z VI MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU IM. JERZEGO KRYJOMA

Ten ostatni przyniósł ze sobą stos statystyk pomagających usystematyzować wszystkie liczby związane z turniejem. Nie sposób było omówić wszystko, co się znajdowało na kartkach, ale niektóre liczby poznaliśmy i możemy powiedzieć, że robią one ogromne wrażenie. Wszystkie dane prawdopodobnie zostaną zebrane i opublikowane w formie biuletynu bądź książki. Takie są plany. Kiedy może to nastąpić? Odpowiedź w piątek w magazynie Okolice Sportu o godz. 18.00. Tylko w Telewizji Proart.

Niecodzienny trening

Przy okazji podsumowania turnieju w wykonaniu organizatorów, a więc osób, które od podszewki przygotowywały to imponujące logistycznie przedsięwzięcie, publikujemy dwie wypowiedzi osób, które także miały duży wpływ na kształt VI edycji zawodów.

Pierwszą z tych osób jest dr Marcin Popieluch – trener piłkarski z licencją UEFA A oraz specjalista od przygotowania motorycznego piłkarzy. Na zakończenie pierwszego dnia turnieju przeprowadził wykład dla trenerów z regionu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i trwał zdecydowanie dłużej, niż planowano, a następnego dnia rano przeprowadził pokazowy trening, aby utrwalić przekazaną wiedzę.

W poszukiwaniu nowego Lewandowskiego

Zapraszamy także do obejrzenia rozmowy z Wojciechem Basiukiem, byłym trenerem żeńskiej reprezentacji Polski, który obecnie był związany z jedną z firm mocno zaangażowanych w organizację turnieju nie tylko w tym roku. Jako specjalista piłkarski, ocenił dla nas postawę młodych uczestników turnieju i pokusił się o analizę dotyczącą przyszłości niektórych z piłkarzy biorących udział w zawodach.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick