Powstanie kilka kilometrów ścieżek rowerowych. „Ludzie coraz częściej o nie pytają”

3
Z Sośni do Mojej Woli. To jeden z odcinków dróg, przy którym powstanie ścieżka rowerowa / fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
Sośnie - Moja Wola, Gorzyce Wielkie - Nabyszyce i Odolanów - Boników to trzy drogi, przy których mają powstać ścieżki rowerowe. Pierwszy z odcinków doczeka się także nowej nawierzchni. Inwestycje zapowiedział starosta ostrowski Paweł Rajski.

Będzie nowa nawierzchnia i ścieżka rowerowa. Taką deklarację złożył starosta ostrowski Paweł Rajski. Mowa o odcinku od przejazdu kolejowego w Sośniach do Mojej Woli.To jednak nie wszystko. Mają zostać zrealizowane jeszcze dwie inwestycje. – Tylko w tym roku planujemy budowę trzech dużych odcinków dróg rowerowych. Coraz częściej ludzie pytają właśnie o nowe ścieżki rowerowe. W 2022 roku powstaną one na odcinkach: Gorzyce Wielkie – Nabyszyce, Odolanów – Boników – wyjaśnia starosta.

Inwestycja na odcinku Sośnie – Moja wola została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całość pochłonie ponad 5 mln zł. Dotacja wynosi 3,3 mln zł. Prace mają wkrótce ruszyć, bo przetarg został już rozstrzygnięty. Na pozostałe dwie modernizacje dróg i budowę ścieżek starostwo także szuka zewnętrznych dofinansowań. Przebudowa tych odcinków pochłonie kolejnych kilka mln zł.

CZYTAJ TEŻ: Kolejny oddział wyremontowany. Zobacz, jak wygląda Interna B po przemianie!

Od tego przejazdu kolejowego w kierunku Mojej Woli powstanie ścieżka rowerowa. Zostanie też zmodernizowana droga / fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze, że powstają wydzielone DDR jak w okolicach Milicza i Trzebnicy. Oby asfaltowe lub z niefazowanej kostki. Dobrze by było aby jakoś zostały połączone w sensowny pierścień wokół Ostrowa. Nie wiem dlaczego jeszcze nikt nie wpadł aby ścieżkę ze Szczygliczki przedłużyć wzdłuż Ołoboku, z jednej czy drugiej strony do Rąbczyna. Przecież to krajobrazowo byłby najlepsze co może być w tej naszej płaskiej okolicy, dalej do Radłowa gdzie już jest piękna ścieżka. Niestety inwestycja Jędrzejaka na Radłowskiej i dalej do Przybysławic w tym względzie jest kompletnie nieudana.

    • Pełna zgoda. Mądrego to przyjemnie się czyta. Szkoda, że tak mało takich ludzi. Pozdrawiam!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick