Powstanie dzienny oddział Domu Pomocy Społecznej!

4
Fot. pixabay.com
W placówce przy ulicy Winiarskiej w Kaliszu powstanie dzienny oddział Domu Pomocy Społecznej. Pensjonariusze będą mogli tam przebywać do ośmiu godzin w ciągu dnia, by odciążyć ich bliskich. Miasto chce w ten sposób odpowiedzieć na zapotrzebowania mieszkańców i dać odpowiednią opiekę medyczną dla potrzebujących seniorów w dobie epidemii.

Epidemia koronawirusa nie tylko utrudniła dostęp do fachowej opieki medycznej, ale taż zamknęła dzienne ośrodki wsparcia dla chorych seniorów, wymagających opieki. – My, czekając na otworzenie placówek, przygotowujmy się do utworzenia oddziału kaliskiego Domu Pomocy Społecznej. Będzie znajdował się on przy ul. Winiarskiej, w już istniejącym pomieszczeniu należącym do DPS-u. Na miejscu znajdują się potrzebne sprzęty. Nie trzeba też będzie płacić dodatkowego czynszu. To przykład racjonalnego gospodarowania finansami – mówi Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza.

Do nowej placówki będą przyjmowani mieszkańcy Kalisza powyżej 60. roku życia z ograniczoną sprawnością, problemami z pamięcią oraz zaburzeniami psychicznymi. Takie osoby będą kierowane do placówki przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu. W dziennym oddziale DPS-u otrzymają fachowe wsparcie medyczne. – Seniorom oferujemy biblioterapię, zajęcia psychologiczne, pedagogiczne, artystyczne, komputerowe, rehabilitacyjne, fizjoterapeutyczne, terapię tlenową i relaksacyjną. Podopieczni będą mogli skorzystać z zabiegów medycznych wykonywanych laserem i lampą solux. Ponadto do ich dyspozycji będą także megatronik, lampa przeciwdepresyjna, terapuls i wirówka – tłumaczy Iwona Niedźwiedź, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu.

Seniorzy będą mogli przebywać na oddziale do ośmiu godzin dziennie. W jednej chwili będzie mogło znajdować się tam do 20 podopiecznych. Dodatkowo, placówka ma zamiar zorganizować spotkania dla rodzin chorych seniorów, by nauczyć ich, jak radzić sobie z chorobą Alzheimera.

Miasto na utrzymanie Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu będzie pozyskiwało środki zewnętrzne.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. “Ponadto do ich dyspozycji będą także megatronik, lampa przeciwdepresyjna, teraplus i wirówka” – sprawdziłam na stronie Radia Centrum, jest to fragment z informacji opublikowanej na stronie internetowej rc.fm. Byłam ciekawa na czym polega różnica między teraplusem a terapulsem i niestety nigdzie nie znalazłam informacji co to jest teraplus. Czy przepisywanie informacji zwalnia z myślenia?

    • Artykuł powstał z wykorzystaniem informacji zawartych w materiałach prasowych. Jeśli sugeruje Pani, że przepisujemy cokolwiek z innych portali, to jest Pani w błędzie. Informacje tego typu trafiają do różnych mediów i każde z nich ma prawo z nich skorzystać wedle własnego uznania. Co do “terapulsu”, ma Pani rację. Poprawiliśmy błąd w naszym artykule. Przyczyną jego pojawienia się był błąd w informacji prasowej. Dziękujemy za zwrócenie uwagi i przepraszamy za literówkę w nazwie.

  2. Nie sugerowałam przepisywania z innych portali tylko zacytowałam fragment, z którego jak sądzę skorzystał Pan pisząc swoją informację. Każdy może się pomylić, a edytor też często wprowadza swoje “poprawki”. Ważne żeby myśleć przy pisaniu. Cieszę się, że moja uwaga była jednak słuszna i jest OK.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick