DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Powstanie dzienny oddział Domu Pomocy Społecznej!

Epidemia koronawirusa nie tylko utrudniła dostęp do fachowej opieki medycznej, ale taż zamknęła dzienne ośrodki wsparcia dla chorych seniorów, wymagających opieki. – My, czekając na otworzenie placówek, przygotowujmy się do utworzenia oddziału kaliskiego Domu Pomocy Społecznej. Będzie znajdował się on przy ul. Winiarskiej, w już istniejącym pomieszczeniu należącym do DPS-u. Na miejscu znajdują się potrzebne sprzęty. Nie trzeba też będzie płacić dodatkowego czynszu. To przykład racjonalnego gospodarowania finansami – mówi Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza.

Do nowej placówki będą przyjmowani mieszkańcy Kalisza powyżej 60. roku życia z ograniczoną sprawnością, problemami z pamięcią oraz zaburzeniami psychicznymi. Takie osoby będą kierowane do placówki przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu. W dziennym oddziale DPS-u otrzymają fachowe wsparcie medyczne. – Seniorom oferujemy biblioterapię, zajęcia psychologiczne, pedagogiczne, artystyczne, komputerowe, rehabilitacyjne, fizjoterapeutyczne, terapię tlenową i relaksacyjną. Podopieczni będą mogli skorzystać z zabiegów medycznych wykonywanych laserem i lampą solux. Ponadto do ich dyspozycji będą także megatronik, lampa przeciwdepresyjna, terapuls i wirówka – tłumaczy Iwona Niedźwiedź, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu.

Seniorzy będą mogli przebywać na oddziale do ośmiu godzin dziennie. W jednej chwili będzie mogło znajdować się tam do 20 podopiecznych. Dodatkowo, placówka ma zamiar zorganizować spotkania dla rodzin chorych seniorów, by nauczyć ich, jak radzić sobie z chorobą Alzheimera.

Miasto na utrzymanie Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu będzie pozyskiwało środki zewnętrzne.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • W
  Wredna

  piątek, 5 lutego, 2021

  „Ponadto do ich dyspozycji będą także megatronik, lampa przeciwdepresyjna, teraplus i wirówka” – sprawdziłam na stronie Radia Centrum, jest to fragment z informacji opublikowanej na stronie internetowej rc.fm. Byłam ciekawa na czym polega różnica między teraplusem a terapulsem i niestety nigdzie nie znalazłam informacji co to jest teraplus. Czy przepisywanie informacji zwalnia z myślenia?

  Odpowiedz
 • W
  Wredna

  poniedziałek, 8 lutego, 2021

  Nie sugerowałam przepisywania z innych portali tylko zacytowałam fragment, z którego jak sądzę skorzystał Pan pisząc swoją informację. Każdy może się pomylić, a edytor też często wprowadza swoje „poprawki”. Ważne żeby myśleć przy pisaniu. Cieszę się, że moja uwaga była jednak słuszna i jest OK.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz