Powstał nowy klub piłki ręcznej. Szczypiorniak Gorzyce Wielkie

6
To wiadomość dość zaskakująca, ale bardzo ciekawa. Doskonale znani kibicom piłki ręcznej bracia: Paweł i Krzysztof Dutkiewiczowie są głównymi pomysłodawcami powstania klubu piłki ręcznej w Gorzycach Wielkich. Jego nazwa to: SPR Szczypiorniak. - O stworzeniu klubu myśleliśmy od kilku lat. Teraz już działamy i tworzymy wszystko od podstaw - mówi nam Krzysztof Dutkiewicz, który będzie grającym prezes Szczypiorniaka.

Krzysztof i Paweł Dutkiewiczowie są wychowankami ostrowskiej piłki ręcznej. Obecnie, kolejny już sezon spędzają w barwach pierwszoligowego MKS-u Wieluń. To jednak ich ostatni rok występów w tym klubie. Bracia Dutkiewiczowie podjęli bowiem decyzję o utworzeniu nowego klubu tam, gdzie mieszkają na co dzień, czyli w Gorzycach Wielkich. – Naszym celem będzie szkolenie dzieci i młodzieży. W Gorzycach Wielkich i okolicach jest wielu utalentowanych chłopców i dziewczynek. Chcemy im stworzyć dobre warunki do treningów i rozwoju. Treningi w naszym klubie będą mogły rozpocząć dzieci już w wieku sześciu lat – mówi Krzysztof Dutkiewicz, który w nowym klubie piastować będzie stanowisko prezesa. Bracia Dutkiewiczowie otrzymali już sporą pomoc ze strony władz gminy Ostrów Wielkopolski. Są też pierwsze firmy, które zamierzają wspierać ten projekt.

Jak się okazuje w Gorzycach Wielkich powstanie też zespół seniorów, który już jesienią tego roku rozpocznie występy w III lidze. W tej drużynie mają zagrać byli zawodnicy Ostrovii, którzy z różnych powodów w ostatnich latach zakończyli swoją grę w biało-czerwonych barwach. Wśród nich są choćby: Mateusz Jedwabny, czy Kamil Wojciechowski. – To będzie klub na zasadach amatorskich. Zawodnicy już zadeklarowali grę u nas bez żadnych pieniędzy. Kochamy piłkę ręczną, znamy się doskonale i jeszcze chcemy walczyć oraz rywalizować. Jestem przekonany, że w tym składzie personalnym, który zbudujemy szybko awansujemy do II ligi, a później spróbujemy bić się o I ligę. Najważniejsza jednak będzie dobra zabawa w gronie znajomych i przyjaciół. Żadnej presji u nas nie będzie – tłumaczy Paweł Dutkiewicz.

 

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

    • fajna inicjatywa z dziećmi ale nie z awansami !!! …tu widać prawdziwe oblicze tych dwoga…

  1. oby panom zależało na piłce ręcznej w Ostrowie i regionie bo hasła o awansach pokazują prawdziwe oblicze tych dwojga… szkolenie dzieci i młodzieży to powinna być sól tematu… a na dziś mydlenie oczu… mimo wszystko życzę powodzenia … ale nie kosztem OVI!

  2. 6
    1

    Już widać ból d…y ,że będzie konkurencja dla zgorzknialych z ovii,niedługo następny zespół tym razem z wioski przy pomocy chętnych i nie interesownych ludzi/ także “byłych” potraktowanych” jak chłopców przez działaczy z ovii / szybko znajdzie się tam gdzie ovia gnije od wielu lat ,a później ich przegoni /patrz Kalisz/

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick