Powiat pleszewski. 53-latek zginął w pożarze

0
53-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu w wyniku pożaru baraku, do którego doszło w miejscowości Skrzypnia w powiecie pleszewskim. Z ogniem walczyły zastępy straży pożarnej, które musiały się także zapobiec eksplozji butli z gazem, która znajdowała się w środku.

Ogień pojawił się w środę późnym wieczorem. Na miejscu natychmiast pojawili się strażacy, którzy walczyli z żywiołem. Wewnątrz budynku znajdowała się także butla z gazem i istniało ryzyko wybuchu. – Służby stwierdziły na miejscu śmierć 53-letniego mężczyzny. W środku znajdowała się jeszcze jedna osoba, ale nie odniosła ona poważniejszych obrażeń – informuje asp. Mariusz Glapa, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

To już drugi tak poważny pożar w ostatnim czasie na terenie powiatu pleszewskiego. 12 stycznia w Pleszewie płonął budynek gospodarczy zlokalizowany przy drodze krajowej nr 12. Tam na szczęście nikt nie ucierpiał, ale budynek nadaje się do całkowitej rozbiórki. Tam także istniało ryzyko wybuchu. Strażacy wynieśli wtedy ze środka dwie butle z gazem oraz dziewięć kanistrów z benzyną.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick