Powiat ostrowski najlepszy w klasyfikacji LZS. Region bezkonkurencyjny [ZDJECIA]

Uroczyste podsumowanie całorocznej rywalizacji odbyło się w grudniu w formie online na stronie internetowej Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Wielkopolski w Poznaniu. Osobiście nagrodę odbierze Stanisław Ratajczak, przewodniczący Rady Powiatowej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Ostrowie Wielkopolskim.

W klasyfikacji końcowej wzięto pod uwagę całoroczny dorobek we współzawodnictwie zdobyty podczas zorganizowanych w ramach kalendarza imprez sportowych LZS-ów. Dla powiatu ostrowskiego, który okazał się być bezkonkurencyjny, punkty zdobyli: mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, zawodnicy KS Stal LA oraz mieszkańcy gmin Ostrów Wielkopolski, Przygodzice i Odolanów.

Powiat ostrowski w klasyfikacji 31. wielkopolskich powiatów zajął pierwsze miejsce i wywalczył Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Dorobek powiatu ostrowskiego to 1845,00 pkt.

1. Zimowa Wielkopolska Spartakiada LZS Mieszkańców wsi – powiat ostrowski zdobył 190 pkt.).
  2. Letnia Wielkopolska Spartakiada LZS Mieszkańców wsi – 200 pkt.).
  3. Memoriał im. Prof. B. Kobielskiego, Mistrzostwa Powiatów Województwa Wielkopolskiego – 170 pkt.
  4. Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS Młodzieży Szkolnej w LA – 130 pkt.
  5. Wielkopolski turniej chłopców „Piłkarska Kadra Czeka” – 100 pkt.
  6. Wielkopolski turniej chłopców  „Mała Piłkarska Kadra Czeka” – 100 pkt.
  7. Memoriał im. Mariana Głuszka, Mistrzostwa Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej LA – 115 pkt.
  8. Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej Mieszkańców Wsi – 120 pkt.
  9. organizacja powiatowej Spartakiadzie  Zimowej – 50 pkt.
  10. organizacja powiatowego Turnieju o Złotą Wieżę oraz Warcaby – 50 pkt.
  11. organizacja Mistrzostw Powiatowego Turnieju w Tenisie Stołowym – 50 pkt.
  12. organizacja powiatowego turnieju dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka” – 50 pkt.
  13. organizacja powiatowego turnieju chłopców „Piłkarska Kadra Czeka” – 50 pkt.
  14. organizacja powiatowego turnieju dziewcząt „Mała Piłkarska Kadra Czeka” – 50 pkt.
  15. organizacja powiatowego turnieju chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” – 50 pkt.
  16. organizacja powiatowej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej – 50 pkt.
  17. organizacja powiatowej Letniej Spartakiady – 50 pkt.
  18. organizacja Mistrzostw Powiatowych w Biegach Przełajowych – 50 pkt.

W końcowej rywalizacji całe podium przypadło dla powiatów Południowej Wielkopolski. Tuż za plecami powiatu ostrowskiego znalazły się powiaty: ostrzeszowski i krotoszyński. Powiat kaliski zajął 12. miejsce, pleszewski – 14., a jarociński – 16. Powiat kępiński uplasował się na 24. pozycji.