Powiat ostrowski i ostrzeszowski wychodzą z żółtej strefy!

2
Fot. Ministerstwo Zdrowia
Dobra informacja dla mieszkańców powiatu ostrowskiego i ostrzeszowskiego. Decyzją Ministerstwa Zdrowia te rejony wychodzą z tzw. strefy żółtej. Podyktowane to jest znacznym spadkiem liczby zakażeń wśród mieszkańców tych powiatów. Od 27 sierpnia obowiązuje tu strefa zielona, czyli wolna od dodatkowych obostrzeń.

Powiat ostrzeszowski przeszedł długą drogę do tego, by stać się znów powiatem w kolorze zielonym. Strefa czerwona została tam wprowadzona 8 sierpnia w związku z bardzo dużym przyrostem zachorowań, zwłaszcza na terenie Mikstatu. Po pierwszych badaniach przesiewowych, liczba zakażonych spadła i powiat ostrzeszowski od 21 sierpnia znalazł się już w strefie żółtej. Teraz mieszkańcy tego powiatu mogą odetchnąć z ulgą, bo znaleźli się w strefie zielonej, czyli bez żadnych dodatkowych obostrzeń. Nadal należy zasłaniać nos i usta w pomieszczeniach zamkniętych takie jak sklepy, urzędy, czy kościoły.

CZYTAJ TAKŻE: Grant z WARP-u w CBA, NIK i prokuraturze. Radni i posłowie też domagają się wyjaśnień

Dobre informacje dotyczą także powiatu ostrowskiego. Ten także ze strefy żółtej przeszedł do zielonej. Dodatkowe obostrzenia zostały tu wprowadzone 21 sierpnia i również były spowodowane przyrostem zakażeń. Ognisko koronawirusa stwierdzono wtedy w Latowicach w Gminie Sieroszewice. Dodatnie wyniki badań otrzymali podopieczni Dziennego Domu Seniora, a także proboszcz lokalnej parafii.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick