DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Potrzebują słup do suszenia węży. Strażacy ochotnicy z Przygodzic proszą o wsparcie

Ochotnicza Straż Pożarna w Przygodzicach działa prężnie w ramach Krajowego Systemu-Ratowniczo-Gaśniczego już od wielu lat. Druhowie dzielnie stają na każde wezwanie czy do pożaru, czy do zdarzenia drogowego. Dysponują sprzętem i umiejętnościami, który nie ustępują zawodowym strażakom, jednak w ostatnim czasie pojawiła się u nich wyjątkowa potrzeba. 

Jak mówią, remiza to ich drugi dom. Chętnie tu przychodzą i spędzają wspólnie czas, nawet wtedy gdy nie wzywa ich służba. Strażacy ochotnicy z Przygodzic na swoim profilu w mediach społecznościowych ogłosili niedawno, że bardzo przydałaby się im pewna konstrukcja. – To jest konstrukcja, która pozwoli nam suszyć węże przede wszystkim, bo często używamy tutaj płaskiej powierzchni obok naszej remizy, żeby te węże po akcjach rozłożyć, kiedy są mokre, bo wiadomo nie możemy ich włożyć do środka, bo po prostu się zniszczą – mówi Oliwia Paprocka z OSP Przygodzice.

Chodzi konkretnie o słup do suszenia węży. Podobny stoi od kilku lat przy siedzibie ochotniczej straży pożarnej w pobliskiej Dębnicy. – Chcemy taką suszarnię z prawdziwego zdarzenia postawić tu obok naszej remizy, bo wiele by nam tu ułatwiło. (…) Musi być zrobiony projekt, żeby to spełniało wszystkie normy, bo nie możemy tego sami postawić. Muszą być na to pozwolenia m.in. pozwolenie budowlane. to mogą być słupy metalowe albo betonowe, to zależy od projektu. Będzie też wciągarka – tłumaczy Mariusz Paprocki, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej z Przygodzic.

Przygodziccy druhowie rozmawiali już o swoim pomyśle z władzami gminy, które zadeklarowały pomoc przy załatwieniu wszystkich potrzebnych formalności. – Urząd gminy zaoferował nam swoją pomoc z zaplanowaniem tego, ze zrobieniem projektów. My na własną rękę postanowiliśmy poszukać jakiejś firmy, która pomogłaby nam to wykonać, bo jednak to duże przedsięwzięcie i własnymi siłami nie jesteśmy w stanie tego zrobić – dodaje Mariusz Paprocki.

Gmina Przygodzice wesprze strażaków także finansowo, ale potrzebny jest ktoś, kto konstrukcję po prostu wykona. Stąd też apel o wsparcie druhów, którzy na co dzień zajmują się bezinteresowną pomocą dla mieszkańców całego regionu.

OSP w Przygodzicach jest jedną z lepiej wyposażonych typu typu jednostek w powiecie ostrowskim, ale jak widać pojawiają się nadal tak prozaiczne potrzeby, jak słup do suszenia węży, który miejmy nadzieję, dzięki zaangażowaniu gminy i lokalnego biznesu, już niedługo przy przygodzickiej remizie się pojawi.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • N
    nemo

    niedziela, 3 marca, 2024

    Potrzebują słup????? A może słupa? Albo po prostu suszarni? Deklinacja się kłania.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz