Potrzebne koce, karma, pościele i ręczniki. Pomóż bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę [WIDEO]

23
Jesień i zima to trudny czas dla bezdomnych zwierząt. By uchronić czworonożnych przyjaciół przed minusową temperaturą pracownicy schroniska ocieplają kojce wykorzystując do tego np. słomę. Jak informują pracownicy ostrowskiego przytuliska w tym okresie spada też liczba adopcji.

Najlepszym sposobem na pomoc zwierzętom przebywającym w schronisku byłaby decyzja o adopcji. Takie odpowiedzi padały najczęściej z ust pracowników ostrowskiego schroniska na pytanie, jak w najlepszy sposób pomóc czworonogom przetrwać zimę.

Adopcja musi być jednak przemyślana, a pracownicy schroniska zdają sobie sprawę, że nie każdy może sobie na taki krok pozwolić. Dlatego, by pomóc psom i kotom ze schroniska w Ostrowie Wielkopolskim przetrwać zimę można włączyć się w zbiórkę darów, która jest prowadzona niemal przez cały rok.

CZYTAJ TEŻ: IMGW ostrzega! Nadchodzą minusowe temperatury

Jakie dokładnie przedmioty są potrzebne i ile psów przebywa na ten moment w ostrowskim przytulisku? Mówi o tym w materiale wideo Agnieszka Nowicka, kierownik schroniska.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

23 KOMENTARZE

 1. Każdemu psu Dudę i gnojem obłożyć to będzie mu ciepło tak robili na gospodarstwach i jakoś przeżyły zimę teraz koce i pościel może jeszcze jaśka albo pluszaka

 2. Panie Januszu,
  Czy Pan nie ma wrażliwości?
  Pies czuje, myśli, to stworzenie Siły Wyższej
  Pan… zapewne mięsozerny, bezuczuciowy człowiek tlen na tym świecie zabiera innym,
  Czy swoją padline, dzieci swoje też tego uczy?
  Braku szacunku dla niewinnym istot?

 3. Jeśli Jamusz ma zwierzęta to obrońcy zwierząt i policja powinni zrobić mu nalot bo takie trzymanie w gnoju jest karalne a z wypowiedzi wynika że tak właśnie może je traktować. Niech odpowiednie organa lepiej reagują.

  • Przydała by się przejażdżki po gospodarstwach i sprawdzenie czy budy są ocieplone na zimę ,bo jak znam życie to a takich Januszu jest pełno tylko zwierzakòw ktòre zimą zamarzają a latem konają z pragnienia ,przydałoby takiego i jemu podobnych dla przykładu innych ukarać tak jak oni to robią ciekawa jestem jak długo by wytrzymał.

 4. Takich jak ten tu Janusz, to powinno się na Antarkrydę albo pustynię najgorszą wysłać, bo to wstyd, żeby takue coś między ludźmi przebywało. A tam to zdechnie z zimna albo upału i braku wody. Świat stanie się lepszy i piękniejszy.

 5. Zwierzęta to nasi przyjaciele. Najwierniejsi z wiernych .Należy im się szacunek .Chcesz ??pomóż!!Ale nie obrażaj. I najpierw pomyśl zanim głupio się wypowiesz .

 6. Janusz ,co za bzdury piszesz,to są bezbronne czują,myślą ,w przeciwieństwie do Ciebie.
  Wstydź się.
  Przykryj się gnojem po co Ci kołdra, będzie Ci ciepło

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick